eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

21-latek podejrzany o rozbój i pobicie w gryfińskim parku

Autor: Tomasz Obacz

Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko dwudziestojednolatkowi z Gryfina podejrzanemu o dokonanie rozboju i pobicie

Jak informuje Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, do zdarzenia doszło w nocy 23 grudnia 2017 r. w Parku Miejskim w Gryfinie. Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu zdarzenia pokrzywdzony przebywał z kolegami w jednym z barów szybkiej obsługi w Gryfinie. W barze był również podejrzany, w towarzystwie innych osób, który zaczepiał pokrzywdzonego i jego kolegów prowokując ich do kłótni.

- Około godziny 4:30 pokrzywdzony opuścił bar w towarzystwie kolegi. Podejrzany poszedł za nim. W pewnym momencie pokrzywdzony usłyszał, że podejrzany rozmawia przez telefon i zauważył biegnącą w jego stronę grupę ludzi. W obawie przed atakiem zaczął uciekać. Podczas ucieczki został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, z których jeden uderzył go pięścią w twarz. Na skutek ciosu pokrzywdzony upadł na ziemię i stracił przytomność. Kiedy się ocknął poczuł kopnięcie w plecy i w nogi. Jeden z napastników przeszukał mu kieszenie. Napastnicy zabrali pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i pieniędzmi m. in. w kwocie 595 Euro – informuje Małgorzata Wojciechowicz.

Podejrzany został zatrzymany przez Policję w tym samym dniu, w godzinach wieczornych. Decyzją Sądu Rejonowego w Gryfinie został tymczasowo aresztowany. W toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za zarzucane ww. przestępstwo grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

- Podejrzany był w przeszłości karany sądownie za popełnienie przestępstwa narkotykowego. W zakresie udziału w zdarzeniu drugiego z napastników materiały wyłączono do odrębnego postępowania – informuje M. Wojciechowicz. - Na skutek zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy w postaci rany tłuczonej łuku brwiowego, sińców i obrzęku lewego oka oraz podbiegnięć tkanek nosa i powiek obu oczu, które wywołały naruszenie narządów jego ciała na okres do dni 7 – dodaje.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu