eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

7-latkowie, a strzelają jak dorośli!

W niedzielę doszło w Pyrzycach do turnieju piłki nożnej rocznika 2011. Chociaż na zawodach zjawiły się największe marki z naszego województwa, były jedynie tłem dla adeptów futbolu z UKS Energetyka Junior Gryfino

Nasi najmłodsi zawodnicy (zaledwie 6-7-latkowie) nie tylko wygrali turniej, ale wręcz roznieśli swoich rówieśników. Świadczą o tym wyniki i bilans bramkowy. Energetyk strzelił tego dnia 58 bramek, tracąc przy tym zaledwie dwie!

- Pokazali, że są poziom wyżej - powiedział z dumą Paweł Plis, którego syn Filip występował w mistrzowskiej drużynie.

Wśród podopiecznych trenera Marka Waniewskiego znaleźli się ponadto Patryk Gólcz, Emil Kanasiuk, Mikołaj Kołczyk, Filip Kurantowicz, Marek Wrzesiński i Nikodem Sitarski, wnuk Andrzeja Durazińskiego, znanego działacza, przez lata związanego z Odrzanką Radziszewo. Popularny "Bułan" jest zresztą kierownikiem zespołu z rocznika 2011.

Wracając do turnieju, chłopcy z Energetyka pokonali kolejno AP Wartę Gorzów (4:0), AP Sokoła III Pyrzyce (6:0), AP Sokoła I Pyrzyce (6:0), AP Błękitnych I Stargard (8:0), AP Sokół II Pyrzyce (6:0), Pogoń Barlinek (3:0), Gwardię Koszalin (5:0), AP Błękitnych II Stargard (7:0), AP Pogoni Szczecin (5:1) i Osadnika Myślibórz (8:1).

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu