eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

70 lat gryfińskiej biblioteki

Autor: Tomasz Obacz

Ogólnopolska akcja Tydzień Bibliotek i przypadające w tym roku 70-lecie istnienia Biblioteki Publicznej w Gryfinie - będą w ciągu najbliższych dni powodem cyklu wydarzeń organizowanych dla czytelników w każdym wieku

Co roku, w pierwszej połowie maja, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, którego zadaniem jest promowanie czytelnictwa i placówek zajmujących się jego szerzeniem. Tego roku odbędzie się już piętnasta edycja wydarzenia, tym razem zatytułowana „(Do)Wolność czytania”. Z tej okazji gryfińska książnica przygotowała cykl artystycznych wydarzeń.

W czwartek 10 maja o godz. 17.00 w sali konferencyjnej placówki przy ul. Kościelnej odbędzie się

spotkanie zatytułowane „Kobiety na trzech kontynentach" z Piotrem Kowalczykiem - geografem, geologiem i pilotem wycieczek. Jego publikacje ukazują się w wielu magazynach podróżniczych, jest też autorem serwisu globtroterzy.net oraz projektu Afrykazachodnia.pl.

Z kolei w piątek 11 maja pojawi się szansa obejrzenia dwóch spektakli plenerowych w wykonaniu teatrów z Krakowa, których pokaz zaplanowano na parkingu przed biblioteką przy ul. Kościelnej 24. O godz. 12.00 będzie to sztuka promująca czytelnictwo „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska, a o godz. 17.00 - spektakl „Maruczella” przedstawią aktorzy Teatru Nikoli. Dodatkowo tego dnia ruszy Literacki Plac Zabaw, a przez cały tydzień, od 8 maja, w godzinach otwarcia biblioteki odbywać się będzie kiermasz „Książka za złotówkę”.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu