eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Atrakcyjna wycieczka dla seniorów

Gryfińskie koło Stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje kilkudniową wycieczkę dla seniorów na południe Polski

Wyprawa odbędzie się w dniach od 16 do 21 września, a jej program prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Pierwszego dnia plan wycieczki przewiduje wizytę w obozie zagłady w Oświęcimiu. Drugiego dnia zaplanowano zwiedzanie zabytków w Raciechowicach, a następnie przejazd do Wieliczki i odwiedziny w tamtejszej kopalni soli. Trzeci dzień został zarezerwowany na wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. Jeszcze tego samego dnia uczestnicy wyprawy dojadą do Krakowa, gdzie zaplanowano pierwszą część zwiedzania miasta, która będzie kontynuowana nazajutrz. Piątego dnia uczestnicy wyjadą do Racławic, miejsce bitwy w 1794 r. i Miechowa, gdzie w bazylice znajduje się wierna kopia grobu Jezusa z Jerozolimy. Jeszcze tego samego dnia nastąpi przejazd do Częstochowy i udział w Apelu Jasnogórskim. Nazajutrz Ostatni dzień wycieczki rozpocznie się porannym udziałem w odsłonięciu cudownego obrazu. Tego samego dnia uczestnicy wycieczki udadzą się w drogę powrotną, odwiedzając po drodze Kleszczów (taras widokowy na kopalnię węgla brunatnego) i Bełchatów.

- Koszt wycieczki wynosi 1050 zł, a organizatorzy zapewniają transport komfortowym autokarem, pięć noclegów w hotelach turystycznych lub pensjonatach w pokojach dwu- lub trzyosobowych, pięć śniadań, pięć obiadokolacji i jeden obiad, opiekę pilota i ubezpieczenie - informuje Zdzisław Szczepkowski, reprezentujący organizatorów.

Osoby chcące uczestniczyć w wycieczce proszone są o pilny kontakt z organizatorami pod numerem telefonu 602 539 088 i wpłacenie do 5 sierpnia zaliczki w wysokości 550 zł na konto nr 27 2490 005 0000 4600 1810 3438.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu