eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Bądź zdrowa! Zarejestruj się na darmowe badania dla kobiet w wieku 20-49 lat

W czerwcu w Gryfinie odbędzie się akcja prozdrowotna zorganizowana przez lokalne Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” we współpracy z Jackiem Kargulem, prezesem przychodni Intermed. Rejestracja w dniu 7 czerwca od godz. 9.00 osobiście w przychodni

Akcja pod nazwą Być Zdrową kierowana jest do kobiet w wieku 20-49 lat. Inicjatywę stowarzyszenia wspiera wiceburmistrz Paweł Nikitiński i Urząd Miasta i Gminy Gryfino. Panie, które zarejestrują się odpowiednio wcześniej, będą mogły skorzystać z pakietu badań: USG tarczycy, USG piersi oraz USG jamy brzusznej. Wszystkie badania są za darmo. Odbywać się będą w przychodni Intermed zlokalizowanej przy ul. Niepodległości 28.
Rejestracja będzie możliwa w dniu 7 czerwca od godz. 9.00 osobiście w przychodni Intermed. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc dobrze zapamiętać tę datę. Badania odbędą się natomiast 28 czerwca, od godziny 9.00, co 20 minut.

O akcji mówi Ewa Olejarz ze Stowarzyszenia Amazonek „Ewa”:
Zainicjowałyśmy te badania, kierując je specjalnie do młodych kobiet, które nie są objęte żadnym programem NFZ. A niestety choroba nowotworowa nie patrzy na wiek i nierzadko bywa, że młode dziewczyny również się z nią borykają. Badania, które będzie można zrobić, mieszczą się w ramach profilaktyki raka piersi, raka jajników czy raka szyjki macicy. Zachęcam panie do rejestracji. Polecam także spotkanie z prof. Lubińskim, które tego dnia, czyli w czwartek 28 czerwca, o godzinie 17.00, odbędzie się w Klubie Nauczyciela przy ul. Kościuszki 17. To już trzeci wykład profesora w naszym mieście. Będzie mowa o profilaktyce nowotworowej, nowoczesnym leczeniu, a także mikroelementach – ich braku i nadmiarze, które mogą być zgubne w skutkach dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu