eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Będzie chodnik przy wiceburmistrzu

Trwa wymiana starych i zniszczonych chodników na jednym z największych osiedli domów jednorodzinnych w Gryfinie. W zeszłym roku wymieniono chodnik na ul. Wyspiańskiego, wcześniej na ul. Sienkiewicza. Teraz przyszła pora na ul. Reymonta, przy której mieszka wiceburmistrz ds. inwestycji

Doszukiwać się tutaj prywaty byłoby raczej błędem, bo kolejno remontowane są ulice na tym osiedlu. Pół żartem, można stwierdzić, że firma, która zwycięży w ogłoszonym w dniu dzisiejszym przetargu nie będzie miała łatwo. Tomasz Miler będzie miał bowiem oko na jej pracowników, codziennie chcąc czy nie chcąc, oglądając efekty ich pracy. Zapewne z zazdrością patrzyć jednak będą na remont chodnika przy jego posesji mieszkańcy innych ulic, szczególnie tych wciąż niewybudowanych, wypełnionych o tej porze roku błotem.

Ul. Reymonta mierzy ok. 460 m. Chodniki wzdłuż niej wyremontowane będą w całości, po obu stronach jezdni, wraz z wjazdami do posesji - podobnie jak miało to miejsce na wcześniej remontowanych Sienkiewicza i Wyspiańskiego. Na Reymonta projektant, czyli Sebastian Bernatowicz z firmy Building Engineering zaplanował nawierzchnię z różnych elementów, ale główną część stanowi rzecz jasna kostka polbrukowa (912 m2). Planowo inwestycja zakończona ma zostać do 31 sierpnia tego roku.

Kolejnym etapem wymiany chodników w tym rejonie będą ul. Okrężna i Prusa. Natomiast Powiat w tym roku planuje rozpocząć przebudowę ul. Krasińskiego w tymże rejonie wśród zabudowy jednorodzinnej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu