eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Beż Żeglina na Centre. Energetyk zgarnie punkty?

Piłkarze Energetyka Gryfino mieli zacząć punktować z zespołami z drugiej połowy tabeli. Mimo to, zgarnęli dotąd zaledwie dwa punkty

Powyższa zdobycz podopiecznych trenera Łukasa Cebulskiego odnosi się do trzech ostatnich spotkań, w których nasz 3-ligowiec mierzył się z Pogonią II Szczecin (0:3), Górnikiem Konin (1:1) i Wdą Świecie (1:1).

Każdy mecz przyniósł inne odczucia. Porażka z rezerwami Dumy Pomorza nie została odebrana negatywnie, gdyż w szeregach rywali wystąpiło kilku zawodników z LOTTO Ekstraklasy, w tym Łukasz Zwoliński i Dawid Kort.

Znacznie gorzej przyjęto remis z Górnikiem, ostatnim zespołem ligowej tabeli. O minorowych nastrojach w szatni informowali nas sami piłkarze, oceniając pojedynek jako najgorszy w ostatnim roku. Dlatego też remis z Wdą, rywalem znacznie wyżej notowany, potraktowano jako znak nadejścia lepszego okresu. Czy przesłanki te potwierdzi mecz z Centrą?

Do meczu z drużyną z Ostrowca Wielkopolskiego dojdzie w Święto Niepodległości. Co najistotniejsze, kibice Energii będą mogli uczcić 99 rocznicę niepodległości na Stadionie Miejskim w Gryfinie. Czy piłkarze dostarczą powodów do radości w postaci trzech punktów?

Zdaje się, że faworytem, ze względu na miejsca w tabeli, będzie rywal, lecz nasi zawodnicy mają świadomosć, że każdy mecz z przeciwnikiem z dołu tabeli może mieć wpływ na utrzymanie. Centra, w odróżnieniu od wielu innych 3-ligowców, nie posiada w swoich szeregach piłkarzy z ekstraklasową przeszłością. Dodatkowo, ostatnie trzy kolejki nie były udane dla zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego.

 Energetyk przystąpi do meczu bez Gracjana Żeglina, który zawiesił treningi w trzeciej lidze (piszemy o tym w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej").

 

Chociaż kadra 3-ligowca skurczyła się o jednego zawodnika, trener Łukasz Cebulski nie powinien mieć żadnych problemów przy kompletowaniu składu na kolejny mecz. Dojdzie do niego w sobotę o godzinie 13.00.

 

Energetyk Gryfino – Centra Ostrów Wielkopolski

 

11.11 (sobota), godz. 13.00, Stadion Miejski w Gryfinie

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu