eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Bezpieczne ferie z gryfińską policją

Autor: KP Policji w Gryfinie

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie w styczniu będzie prowadzić wiele działań zmierzających do zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa osób, a w szczególności dzieci i młodzieży, znajdujących się na terenie naszego powiatu

W ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne ferie 2018" funkcjonariusze m.in prowadzić będą wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego, środków komunikacji publicznej, kontrolować będą miejsca zorganizowanego zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz obiekty sportowo-rekreacyjne. Szczególnym nadzorem objęte zostaną zamarznięte zbiorniki wodne oraz punkty sprzedaży alkoholu i papierosów.

Dodatkowo niezwykle istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest aspekt profilaktyczny. Funkcjonariusze KP Policji w Gryfinie oraz Komisariatu Policji w Chojnie wspólnie z innymi podmiotami, jak np. straż miejska czy Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego jeszcze przed feriami uświadamiali dzieci i młodzież o najważniejszych zagrożeniach. Ponadto z zajęciami profilaktycznymi odwiedzą młodzież w trakcie ferii w miejscach, gdzie organizowane są półkolonie.

(red./KP Policji w Gryfinie)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu