eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Bezpłatne pokazy i warsztaty tańca

W poniedziałek 13 listopada rusza Tydzień Tańca w Gryfinie. To przedsięwzięcie towarzyszące i promujące zbliżającą się Jesienną Scenę Tańca - 9. Festiwal Małych Form Ruchowych

W tym roku organizatorzy, czyli Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino postanowili rozszerzyć zasięg naszego święta tańca o dodatkowe artystyczne przedsięwzięcia.

- Pierwsze propozycje dla miłośników tańca, czyli szczególnie popularnej w Gryfinie dziedziny sztuki, rozpoczniemy już kilka dni wcześniej. We współpracy ze stowarzyszeniem Hybadu postanowiliśmy zorganizować kilka przedsięwzięć towarzyszących pod wspólnym hasłem: Tydzień Tańca w Gryfinie - informuje Eliza Hołubowska z Gryfińskiego Domu Kultury. - Do udziału zapraszamy głównie gryfińską młodzież i tym samym chcemy sprawić, by nasze miasto zamieniło się na jeden listopadowy tydzień w taneczną stolicę województwa zachodniopomorskiego - dodaje.

Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Gryfińska.

 

Kalendarium pierwszych dni Tygodnia Tańca w Gryfinie:


W poniedziałek 13 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (ul. Niepodległości 16) odbędą się otwarte pokazy taneczne przedstawicieli gryfińskich szkół tańca Fit Dance Studio i Studio Taneczno-Artystyczne Hipnosic. Początek o godz. 15.00, a wstęp na pokazy jest wolny.

Fit Dance Studio prowadzone jest przez Katarzynę Pawlak. Tutaj odbywają się zajęcia z hip hopu, street dance, jazz, modern, oraz tańca towarzyskiego. Nowością są zajęcia z capoeiry. Również dorośli są mile widziani na zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych. Podczas Tygodnia Tańca w Gryfinie zespół taneczny Step by Step działający w Fit Dance Studio zaprezentuje: występy solowe (Wiktoria Słonecka - jazz/modern, Kamila Kurpiel - dancehall, Martyna Grabowska - hip hop, Igor Grodek - hip hop), pokazy duetów (Amelia Kruszenko/Wiktoria Słonecka - jazz/modern, Lena Szustak/Marcelina Kurpiel - hip hop, Julia Kiebasa/Natalia Stańczyk - hip hop/breakdance) oraz formacji Tygrysy i Pantery (choreografie: „Children” w technice hip hop i „New Rules” w technice hip hop, dancehall).

Kolejni tancerze, którzy wezmą udział w pokazach Tygodnia Tańca w Gryfinie reprezentują Studio Taneczno-Artystyczne Hipnosic prowadzone przez Żanetę Pasternak. Studio Hipnosic powstało z myślą o dzieleniu się pasją tańca. W ofercie studia odnajdujemy zajęcia dla dzieci i dorosłych. Dla dzieci studio oferuje taniec street dance oraz taniec współczesny, zaś zajęcia fitness dla dorosłych to: cellulit atack, trening obwodowy, dance fit, zumba fitness, salsation, strong by zumba oraz taniec towarzyski dla par. Podczas otwartych pokazów młodzież kształcąca się w studio Hipnosic zaprezentuje występ solowy (Alicja Smoluch - street Dance) oraz formacji (Hipnoziaki w choreografii „Eksplozja tańca” - chor. Żaneta Pasternak oraz Hipnofire w choreografii „Osiedlowa banda" - chor. Katarzyna Łyczakowska).

 

We wtorek 14 listopada zaplanowano otwarte warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych z Gryfina i okolic. Zajęcia adresowane są do młodzieży w wieku 14-20 lat, a uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Warsztaty odbędą się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie.

 

Plan zajęć:

- 15.00-15.45: Katarzyna Pawlak - warsztaty house/shuffle dance

- 15:50-16:35: Żaneta Pasternak - warsztaty zumby

- 16.45-17.30: Julia Lewandowska - warsztaty tańca współczesnego

- 17-35-18.20: Katarzyna Łyczakowska - warsztaty street dance

 

Instruktorki otwartych warsztatów tańca:

Katarzyna Pawlak - właścicielka firmy FitDance Studio, która istnieje od 2008 r. Z tańcem i sportem związana jest od dziecka. Przez ponad 8 lat uprawiała taniec towarzyski, następnie pracowała w Operze na Zamku przy spektaklu „West Side Story”. Tańczyła również w Dance Factory, Teatrze Broadway w Szczecinie, Teatrze Tańca Współczesnego Vogue (dzisiaj EGO VU), a w międzyczasie tworzyła z koleżankami własny zespół taneczny Grawitacja. Dzięki temu miała możliwość uczestniczenia w formach zajęć z różnych technik: taniec towarzyski, musicalowy, show dance, hip hop, taniec współczesny czy jazzowy. Nadal kształci się podczas różnych warsztatów tanecznych. W 2008 r. powołała do życia zespół Step by Step, a od 2005 roku pracuje również jako instruktor fitness. Najbardziej bliski jej sercu, jako podejście do życia i świadomości ciała pozostaje technika pilates, która jest nieodzowny we wszystkim, co robi.

Żaneta Pasternak - instruktor tańca, animator kultury, instruktor zumba fitness, zumba kids&kids jr oraz salsation. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku w zespole Pląs, trenując taniec współczesny. Z grupą brała udział w wielu konkursach tanecznych w Polsce, a także reprezentowała zespół w Wielkiej Brytanii. Obecnie bliższy jej sercu jest street dance i w tym kierunku stara się doskonalić, biorąc udział w warsztatach w całej Polsce. Od 2010 r. jest właścicielką Studia Taneczno-Artystycznego Hipnosic i jego instruktorką. W studiu prowadzi zajęcia ze street dance oraz zumba fitness i salsation.

Julia Lewandowska ma dość silne poczucie, że taniec pojawił się szybciej niż nauka chodzenia. Konkretna nauka tańca rozpoczęła się w latach 2006-2010, kiedy uczestniczyła w zajęciach zespołu tanecznego Fajber Flex działającego przy Gryfińskim Domu Kultury. Od 2010 r. jest tancerką Teatru Tańca EGO VU, dzięki któremu miała szansę współpracy z wieloma placówkami, m.in. z Teatrem Polskim czy Filharmonią w Szczecinie. Jest współtwórcą trzech choreografii EGO VU: „SHAP”, „Droga” i „Uroboros”, z którymi zdobyła kilka nagród podczas ogólnopolskich festiwali tanecznych i teatralnych oraz możliwości uczestniczenia w warsztatach tanecznych m.in. w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Od 2011 r. regularnie bierze udział w roli uczestnika i instruktora w międzynarodowych warsztatach artystycznych w Schloss Bröllin w Niemczech. Jest otwarta na inne techniki tańca, które szkoli podczas warsztatach w kraju i poza jego granicami. Od 2016 r. współpracuje w roli tancerki z teatrem dramatycznym Uckermärkische Bühnen Schwedt w Niemczech.

Katarzyna Łyczakowska przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. Początkowo swych sił próbowała w tańcu towarzyskim, jednak szybko okazało się, że ten styl to nie to czego szuka. Pełnię miłości do tańca poczuła trafiając do zespołu tanecznego Impuls w Gryfinie specjalizującego się w technice tańca jazzowego oraz współczesnego. Od 2004 r. jest tancerką Teatru Tańca EGO VU (wcześniej Vogue), z którym brała udział w wielu prezentacjach tanecznych oraz warsztatach. Z grupą EGO VU miała możliwość występowania w trzech musicalach na deskach teatru dramatycznego Uckermärkische Bühnen Schwedt w Niemczech. Od 2014 r. pracuje w Studiu Taneczno-Artystycznym Hipnosic w Gryfinie, gdzie prowadzi zajęcia z tańca współczesnego oraz street dance.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu