Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

To był dobry czas

Autor: Gryfiński Dom Kultury

W zakończonych w piątek, 28 lutego zimowych półkoloniach uczestniczyło 75 dzieci. Gryfiński Dom Kultury zajęcia zorganizował w Pałacyku pod Lwami oraz w Zespole Szkół w Chwarstnicy.

Głównym celem zimowego wypoczynku było zapewnienie atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Organizator zapewnił wyżywienie oraz opiekę pedagogiczną i medyczną. Podczas dwóch tygodni zajęć, dzieci wyrabiały nawyki zdrowego stylu życia, rozwijały swoje zainteresowania i talenty oraz pogłębiały umiejętność współpracy w grupie. Zarówno w Gryfinie jak i w Chwarstnicy realizowano podobny program, półkoloniści z Pałacyku pod Lwami dodatkowo uczęszczali do pracowni artystycznych Gryfińskiego Domu Kultury. Korzystali z zajęć plastycznych u  Wiesławy Tyły i Małgorzaty Ragan, teatralnych u Janusza Janiszewskiego , tanecznych u Katarzyny Pawlak, a w pracowni filmowej u Piotra Ostrowskiego dzieci zapoznały się z obsługą profesjonalnej kamery video, a następnie, w plenerze wykorzystały swoje umiejętności do realizacji krótkiego filmu-wizytówki pod tytułem „Pałacyk pod Lwami”.

Poza zajęciami twórczymi odbywały się także rekreacyjne i sportowe. Wśród nich: zajęcia w Centrum Wodnym Laguna, gry i zabawy stolikowe, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy turystyczne i spacery po okolicy. W programie półkolonii znalazł się także wyjazd do Szczecina do Muzeum Techniki i Komunikacji, które jest wypełnione po brzegi samochodami, w których kochali się Polacy. Dzieci odwiedziła także Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino z prezentacją o leśnych zwierzętach. Po pokazie przeprowadzony został konkurs z rozpoznawania odgłosów zwierząt. Wspaniałą okazją na dodatkowe ciekawe zajęcia był fakt, że w tym roku Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbywa się w czasie ferii. Dzięki temu, dzieci z półkolonii mogły uczestniczyć w prezentacji i warsztatach podróżniczych.

Zimowy wypoczynek z Gryfińskim Domem Kultury zakończył pokaz przedstawienia pod tytułem „Portret rodzinny wierszem malowany”. Dorota Krutelewicz-Sobieralska i dziesięcioosobowa grupa kolonistów przygotowała montaż poetycki według specjalnie stworzonego na tę okazją scenariusza. Entuzjazm, dobra zabawa i duże zaangażowanie uczestników i reżyserki - zaowocowało wysmakowaną ale pełną ciepła inscenizacją mówiącą o pełnych miłości relacjach rodzinnych.

Organizatorem zimowych półkolonii był Gryfiński Dom Kultury, a współorganizatorami: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie, Zespół Szkół w Chwarstnicy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie, Zakład Medycyny Szkolnej - Hanna Oleś i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Gryfinie.

Fotogaleria z wydarzenia dostepna jest na stronie: www.gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1007.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu