eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Cech pokonał mistrzów. Boratyński show [GALERIA]

Maciej Boratyński (Cech) i Marcin Nowaczyk (przy piłce - She Biżuteria)
Maciej Boratyński (Cech) i Marcin Nowaczyk (przy piłce - She Biżuteria)Autor: Kamil Miler

Ostatni mecz 10 kolejki GALKO dostarczył wielu emocji i sensacyjne rozstrzygnięcie. Czwarty w tabeli Cech pokonał wicelidera – She Biżuterię. Duża w tym zasługa Macieja Boratyńskiego, to on w ostatnich minutach wziął ciężar gry na swoje barki przesądzając o zwycięstwie Cechu

Cech – She Biżuteria 69:62 (42:28)

Cech: Boratyński 23 (4), Raciński 17 (2), Czyleko 14 (2), Lewandowski 9 (3), Wreśniewski 6

SB: Nowaczyk 34 (5), Pląska 13, Dudek 10, Kowalski 5

Najlepszy zawodnik: Maciej Boratyński

Starcie Cechu z She Biżuterią w pełni zasadnie awizowane było jako mecz dnia. Fantastycznie spotkanie rozpoczął Cech oddając trzy pierwsze celne rzuty za 3 punkty. Po niespełna dwóch minutach było już 9:0. Na koniec pierwszej kwarty Cech prowadził różnicą aż 12 punktów. Po drugiej kwarcie powiększył ją o kolejne dwa oczka. Jego zawodnicy grali opanowaną, zespołową koszykówkę, zgoła odmienną do poprzednich, zbyt nerwowych i chaotycznych spotkań. W trzeciej kwarcie w ich poczynaniach zbyt dużo pojawiło się jednak akcji indywidualnych, a narastającą niepewność wykorzystali gracze She Biżuterii z Marcinem Nowaczykiem na czele, szybko odrabiając straty. Na trzy minuty przed końcem meczu był remis 57:57. Po chwili nawet She Biżuteria wyszła na pierwsze w tym meczu prowadzenie 59:57 i wydawało się, że to ona zgarnie komplet punktów. Ale wówczas swoją dobrą grę w całym meczu ukoronował Maciej Boratyński. Jego dwa celne rzuty za 3 punkty, do tego celne trafienia spod kosza rozwiały wszelkie nadzieje na zwycięstwo graczom She Biżuterii. Tym samym Cech potwierdził, że przy zachowaniu odrobiny spokoju potrafi rozegrać świetny mecz i nawiązać równorzędną walkę z czołowymi zespołami. Walka w półfinałach play-off powinna być ciekawa.

Bud-Mat – SKSM 89:37 (48:8)

BM: Starosta 22 (5), Janczura 16, Jermołowicz 16, Blejsz 15, Hamdaoui 12, Natkański 4, Miler 2, Grąbczewski 2

SKSM: Wiśniewski 16, Skocelas 11 (1), Klata 6 (2), Grobicki 2, Stachewicz 2

Najlepszy zawodnik: Jakub Blejsz

Wynik do przerwy mówił wszystko. Bud-Mat bezlitośnie wykorzystał niepełny skład SKSM, deklasując rywala. SKSM było bezradne pod koszem przeciwnika - zaledwie osiem zdobytych punktów w pierwszej połowie to niezwykle rzadko spotykany obraz. W drugiej połowie SKSM zagrało już skuteczniej. Tytuł najlepszego gracza trafił do Jakuba Blejsza z Bud-Matu, uznano bowiem, że rzucając 15 punktów zrobił w tym względzie największy progres do poprzednich spotkań. Pochwalić również należy dynamicznie grającego Amina Hamdaouiego oraz skutecznie rzucającego z półdystansu Jarosława Janczurę i szybkiego jak zwykle Michała Jermołowicza. Na swoim poziomie zagrał również Filip Starosta.

Dolna Odra – Autsajderzy 107:64 (51:34)

DO: Zakrzewski 26 (3), Grzesik 25 (5) Ziemba 25 (2), Kowalski 18 (2), Tołłoczko 8, Raciborski 5 (1)

Aut.: Różański 16 (1), Sikora 16 (4), Wilk 12 (2), Osiński 8, Buckowski 8 (1), M.Żołnowski 4

Najlepszy zawodnik: Przemysław Ziemba

Podział punktów w tym meczu to była tylko formalność. Dolna Odra pewnie pokonała Autsajderów, a przekroczenie przez jej zawodników bariery 100 punktów nie może dziwić. Na pochwałę zasługują jednak Autsajderzy, którzy zdobyli aż 64 punkty, rozdzielając tę zdobycz na kilku zawodników.

7. Autsajderzy 8 8 336:872

Następne mecze (13.12): godz. 18.30 ALO – She Biżuteria, godz. 19.30 SKSM – Autsajderzy, godz. 20.30 Dolna Odra – Cech