Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Co robić w wakacje?

Właśnie rozpoczął się dwumiesięczny czas letniej laby. Gryfiński Dom Kultury proponuje w tym czasie cykl zajęć artystycznych zatytułowanych „Twórcze wakacje 2015”.  To cykl pięciodniowych warsztatów artystycznych dla młodych mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych miejscowości.

W Gryfinie placówka otwiera swoje artystyczne pracownie dla wszystkich chętnych. Tradycyjnie już proponuje pięciodniowe warsztaty plastycznych, wokalnych, filmowych, teatralnych, tanecznych i turystycznych.

- Każdy pięciodniowy cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych będzie rozpoczynał się w kolejne wakacyjne poniedziałki o godz. 10.00 – informuje Maria Zalewska, dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury. – By umożliwić zaplanowanie rodzicom  pobytu ich pociech w naszej placówce pod okiem wykształconej kadry instruktorskiej założyliśmy, że codzienne zajęcia odbywać się będą przez dwie godziny przez pięć dni w tygodniu – dodaje M. Zalewska.

Zajęcia odbywać się będą w obu budynkach GDK.. W poniedziałek rozpoczęły się warsztaty zatytułowane „Wiele twarzy teatru”, które prowadzi Maria Piznal (Szczecińska 17). Od kolejnego poniedziałek warsztaty poprowadzi dwóch instruktorów: Elżbieta Narzekalak „Świat biżuterii” (Szczecińska 17) i Piotr Ostrowski „Pierwszy profesjonalny film” (Pałacyk pod Lwami)

 

Także w świetlicach wiejskich

Zorganizowane warsztaty w czasie tegorocznych wakacji zagoszczą także w świetlicach wiejskich.

- To propozycja nie tylko dla młodych mieszkańców określonej miejscowości. W każdej ze świetlic chętnie będziemy także gościć inne chętne dzieci i młodzież, w zależności od ich zainteresowań – informuje M. Zalewska.

Każda ze świetlic w ciągu wakacji zorganizuje pięciodniowe warsztaty, analogicznie do propozycji miejskiej. Propozycje zajęć będą naprawdę różnorodne, od warsztatów wikliniarskich, przez szeroko rozumiane plastyczne,  na fotograficznych i kulinarnych kończąc. Organizatorzy zachęcają najmłodszych i ich rodziców do odwiedzania także tych małych podmiejskich ośrodków kultury. W tej chwili odbywają się warsztaty w Drzeninie (Malarstwo inaczej” w godz. 10.00-12.00), Wełtyniu („Kreatywnie z filcem” w godz. 14.00-16.00) i Mielenku Gryfińskim („Jemy zdrowo i kolorowo” w godz. 16.00-18.00). W kolejnym tygodniu na Wakacyjne szaleństwo z wikliną” do Świetlicy Wiejskiej w Sobieradzu zaprasza Danuta Świderek (godz. 12.00-14.00).

Informacje na temat wszystkich wakacyjnych warsztatów są dostępne na stronie internetowej Gryfińskiego Domu Kultury www.gdk.com.pl oraz na Facebooku.

 

Na półkoloniach komplet

Wraz z początkiem wakacji ruszyły także wakacyjne półkolonie. W dwutygodniowych zajęciach artystyczno-rekreacyjnych weźmie udział blisko setka dzieci.

- Ta ciesząca się niezwykłą popularnością forma wakacyjnego wypoczynku odbywa się w Pałacyku pod Lwami i w Chwarstnicy – informuje Irena Perlik z Gryfińskiego Domu Kultury.
Poza zajęciami artystycznymi prowadzonymi przez instruktorów GDK, najmłodsi mogą także liczyć na  zajęcia w Centrum Wodnym Laguna, rajdy i spacery po okolicy oraz wycieczki do Międzyzdrojów, Rancho Panderosa oraz nad Jezioro Szmaragdowe oraz na udział w seansach filmowych. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie oraz Zespół Szkół w Chwarstnicy.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu