eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Co władze planują z gryfińskimi kortami tenisowymi?

Autor: OSiR Gryfino

Nieco ponad rok temu, władze miasta oraz przedsiębiorca z Babinka rozciągali ambitne plany nad gryfińskimi kortami. Wizja modernizacji obiektów nie została jednak wdrożona w życie, przez co korty ulegają ciągłej dewastacji. Co dalej z miejscem, które przez laty służyło miejscowym tenisistom?

Po rozwiązaniu umowy z Tomaszem Kuligowskim, przedsiębiorcą z Babinka, władze miasta rozpoczęły poszukiwania nowego inwestora.

W tym celu Rada Miasta podjęła uchwałę o zmianie planu miejscowego na obszarze obiektów sportowych. Ma ona m.in. na celu rozszerzenie możliwości inwestycyjnych na terenie kortów. Intencją burmistrza jest dopuszczenie możliwości wybudowania tam innych, związanych z szeroko rozumianym zdrowiem i turystyką, usług. Władze rozważają możliwość dzierżawy lub sprzedaży działki.

- Dzięki temu możliwe będzie ulokowanie tam ośrodka rehabilitacji czy hotelu – wylicza Tomasz Miler, dodając, że zwiększy to szanse na pozyskanie inwestora. Wspomniany hotel stanowiłby ponadto uzupełnienie całej bazy, na którą składają się także boiska piłkarskie i Laguna.

 

Więcej w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu