Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czas na monodram

Weronika Giżycka w spektaklu
Weronika Giżycka w spektaklu "Dziewictwo?"Autor: OCZAJDUSZA

Dwa tygodnie temu wspominaliśmy o przedsięwzięciu teatralnym przygotowywanym przez gryfiński Teatr 6 i PÓŁ, którego premiera została zaplanowana na marzec. Okazuje się, że to nie jedyna propozycja teatru działającego w Gryfińskim Domu Kultury. Kilka miesięcy temu podczas festiwalu teatralnego w Stepnicy odbyła się premiera ich spektaklu "Dziewictwo?", który teraz będzie miała szansę zobaczyć gryfińska publiczność

Główną bohaterką spektaklu jest piękna młoda dziew­czyna - Alicja, która mieszka z rodzicami w domu za miastem z pięknym ogrodem oto­czonym murem, po którym pną się kwitnące róże. Dziewczyna ma 20 lat i jest dziewicą.

- Stosunek Alicji do rodziców i narzeczonego, równie jak ona młodego i pociągającego Pawła, który ją tutaj odwiedza, cechuje harmonijna zgoda z wzorcem życiowym określonym przez konwencjonalne zachowania początku XX w. - zdradza Krzysztof Gmiter, szef artystyczny Teatru 6 i PÓŁ. - Sytuacja ulega dynamicznej zmianie, gdy Alicja zostaje ugodzona kamieniem rzuconym w nią przez włóczęgę leżącego na ogrodowym murze. Wydarzenia ulegają dalszej komplikacji, gdyż Alicja, raz trafiona „kamieniem obrazy”, pragnie już tylko tego, co obraźliwe i nieprzyzwoite - kontynuuje autor scenariusza i reżyser spektaklu.

Do czego doprowadzi bohaterkę poszukiwanie umiłowania w „brudach rzeczywistości”? Jakie pragnienia zrodzą się w jej dziewiczej głowie?

Gryfińska premiera spektaklu "Dziewictwo?" odbędzie się w sobotę 4 lutego o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17. W roli głównej na scenie zobaczymy Weronikę Giżycką.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu