eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czy można połączyć karate z pływaniem? Można

Uczniowski Klub Sportowy Kamikaze Gryfino zorganizował coroczny turniej dla dzieci w  karate i pływaniu "17 Laguna Cup". Młodzi sportowcy rywalizowali oczywiście w gryfińskim Centrum Wodnym. Przedstawiamy relację nadesłaną przez trenera karate

W zawodach wystartowało blisko 100 dzieci ze Szczecina, Stargardu, Pyrzyc, Lipian, Ińska, Bań i Gryfina. Dzieci rywalizowały w karate w konkurencji kata a po zakończeniu startu udały się na basen sportowy rywalizować w konkurencjach pływackich.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Kamikaze Gryfino zdobywają pięć złotych medali w konkurencji kata: Bartosz Orzechowski wśród pięciolatków, Mikołajczak Mateusz w 7-latkach, Węgrzyn Mateusz w 8-latkach, Sternak Karol w 8-latkach grupa druga, Wyrwicz Jakub w 12-latkach.

Dodatkowo, srebrne medale zawisły na szyjach Mai Przybysz w 8-latkach, Michał Wituszyńskiego w 9-latkach, i Franciszka Matoszko w 8-latkach.

Brązowy medal zdobył Jakub Nawrocki-Aftanas w 8-latkach  a 5 miejsca zaleli Shmidke Nadia w 9-latkach i Respondowska Ada w 12/13 latkach.

Również w konkurencjach pływackich zawodnicy UKS Kamikaze zdobyli złote medale: Matoszko Franciszek w 8-latkach, Michał Wituszyński 9/10 latkach, Jakub Wyrwicz w 12 latkach, Hanna Grąbczewska w 11-latkach i Klaudia Kowalska w 12-latkach łącznie 5 złotych medali. Srebrny medal zdobył Sternak Karol w 8-latkach a brązowy zdobył Jakub Nawrocki Aftanas.

- Główny puchar Laguna Cup wśród chłopców zdobył Jakub Wyrwicz reprezentujący gospodarzy a wśród dziewcząt Urbańska Julia z klubu Samuraj Szczecin - podsumowuje Tomasz Grąbczewski.