eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czy Pałacyk pod Lwami może zostać zamknięty?!

Archiwum
ArchiwumAutor: Tomasz Obacz

Gmina Gryfino w ostatnich latach starała się o pozyskanie środków zewnętrznych na rewitalizację Pałacyku pod Lwami. Wszystkie próby do 2017 roku kończyły się jednak fiaskiem, a termin wykonania prac naprawczych narzuconych przez nadzór budowlany mija w tym miesiącu!

O próbach pozyskania środków na rewitalizację Pałacyku pod Lwami pisaliśmy wielokrotnie. Gmina próbowała na różne sposoby sięgnąć po zewnętrzne pieniądze na ten cel, jednak za każdym razem koniec końców do tamtego roku nie były one przyznane naszemu samorządowi.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryfinie prowadził w latach 2012/2013 postępowanie w sprawie nieodpowiedniego stanu technicznego obiektu. Zostało ono zakończone 20 lutego 2013 decyzją nakazującą Gminie Gryfino usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości i wykonanie robót wymienionych w ekspertyzie technicznej dostarczonej przez Gminę Gryfino. Podano również termin naprawy nieprawidłowości w budynku pałacyku, który nieubłaganie się zbliża. Jest to 21 maja tego roku! PINB po upływie tego terminu przeprowadzi kontrolę obiektu.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu