eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czynności prowadzą na bieżąco

Trwa przesłuchiwanie podejrzanych o dokonanie wczoraj (5.03) napadu na sklep w Krajniku. Być może dwóch mieszkańców gminy Gryfino już wkrótce otrzyma zarzuty

Wczorajsza obława policji na dwóch napastników, którzy dopuścili się napadu na niewielki sklep w Krajniku miała imponujące rozmiary. Jak udało nam się dowiedzieć, akurat tego dnia w gryfińskiej jednostce przebywali policjanci z Chojny, a także było prowadzone szkolenie z prewencji. Wszyscy ruszyli w teren, aby wytropić napastników.
Nieprawdą jest jedynie, że w działaniach uczestniczył oddział antyterrorystów.
Podejrzanych o napad znaleziono po niecałych trzech godzinach. To zasługa przeprowadzenia szybkiego wywiadu środowiskowego, a także tropu, jaki podjął pies. Znalazł on w lesie kurtkę jednego z napastników, a ci z kolei byli widziani w swojej miejscowości, niedaleko Krajnika, jak biegli bez kurtek. Obaj byli znani policji. Jeden z nich ma 17 lat, drugi jest przed trzydziestką.
Nie znaleziono przy nich broni. Być może do sterroryzowania właścicielki sklepu użyli atrapy. Prawdopodobnie lada dzień usłyszą zarzuty.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu