eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czytelnik: W większości krajów europejskich nie ma przymusu szczepień

Autor: pixabay.com

Niedawno na łamach Gazety Gryfińskiej ukazał się artykuł dotyczący szczepień. Sprawdzaliśmy, czy w naszym powiecie odnotowuje się zwiększoną liczbę odmów zaszczepienia maluchów. Głos w tej sprawie zabrał jeden z naszych czytelników

Przypomnijmy, że statystyki dotyczące naszego powiatu opublikowaliśmy we wcześniejszym artykule: Szczepionki – ratunek przed epidemią czy zagłada?

 

Poniżej przedstawiamy list czytelnika. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach. Czy podzielają państwo poniższą opinię?

 

Witam,

      w związku z ukazaniem się w Gazecie Gryfińskiej artykułu na temat szczepień i prośby o opinie, przesyłam parę kwestii związanych ze szczepieniami, ponieważ ograniczenie przyczyn nieszczepienia do obaw o zdrowie dzieci to tylko wierzchołek góry lodowej.

      Niepożądane odczyny poszczepienne nie są zgłaszane przez lekarzy. Rodzicom wmawia się, że niepokojące objawy wymienione w rozporządzeniu jako NOP nie mają związku ze szczepieniem. Jednak  zgodnie z prawem za NOP uznaje się wystąpienie określonych problemów zdrowotnych w związku czasowym ze szczepieniem( do 4 tygodni po szczepieniu, po BCG 12 mcy), a nie przyczynowo-skutkowym i obowiązkiem jest taki problem zgłosić. Większość problemów,  nawet jeśli wystąpią jeszcze w gabinecie po zastrzyku nie jest zgłaszana, co przekłada się na statystyki i propagandę, że szczepienia są całkowicie bezpieczne.

     Nikt nie ponosi odpowiedzialności za problemy poszczepienne, rodzice sami muszą zmagać się z codziennością życia z uszkodzonym dzieckiem, płacić za leczenie, rehabilitację głównie prywatną. Nie ma jak w innych państwach funduszu odszkodowawczego z którego mogliby dostać środki na leczenie.

W większości krajów europejskich nie ma przymusu szczepień, a zwłaszcza szczepień noworodków w pierwszej dobie życia i nawet mimo wielokulturowości nie wybuchają co chwila epidemie.

     Obecny kalendarz, skład i daty przydatności szczepionek są zupełnie inne jak kilkadziesiąt lat temu. Współczesne szczepionki zawierają  dodatki, konserwanty, metale ciężkie, antybiotyki (min. aluminium, pochodne rtęci, formaldehyd, polisorbat 80, neomycynę, obce DNA), a niektóre oparte są o linie komórkowe z abortowanych płodów.

     Niezależnie od tego jakie się ma zdanie nt. szczepień polecam obejrzenie transmisji z obrad sejmowej komisji ds. bezpieczeństwa szczepień gdzie poruszane są powyższe i inne wątpliwości. http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=371

 

Dane adresowe do wiadomości redakcji

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu