eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dadej rozpoczyna Mistrzostwa Europy. Prezentujemy plan transmisji

Dziewiątego sierpnia reprezentacja Polski Juniorów w piłce ręcznej rozpocznie Mistrzostwa Europy. W składzie Polaków znalazł się Wojciech Dadej z KPR Gryfino

Trener Piotr Obrusiewicz podał skład kadry po konsultacji szkoleniowej w Warszawie, na której odpadło dwóch zawodników. W ich gronie nie znalazł się Wojciech Dadej.

Rozgrywający z Bań, który od dwóch lat uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku pojechał tym samym do Chorwacji, gdzie spotkają się najlepsze zespoły rocznika 2000 w Europie.

- Nie mamy określonego konkretnego celu. Gramy z meczu na mecz – mówi 18-latek, pytany o założenia na mistrzostwa.

Polska w fazie grupowej (grupa D) zmierzy się ze Słowenią, Szwecją i Islandią, z którą już dziś zainauguruje mistrzostwa. Mecze będą transmitowane za pośrednictwem oficjalnej strony europejskiej federacji. Spotkanie rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16.30 i będzie je można obejrzeć TUTAJ.

Kolejne pojedynki zaplanowano na piątek (godzina 14.30 ze Słowenią) oraz niedzielę (godzina 16.30 ze Szwecją). Do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny, które powalczą o awans do półfinału. W pozostałych grupach znajdują się Chorwacja, Serbia, Portugalia i Izrael (A), Francja, Dania, Rumunia i Norwegia (B) oraz Niemcy, Hiszpania, Węgry i Rosja (C).

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu