eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dadej zagra w KPR na Mistrzostwach Polski!

Wracamy do sukcesu juniorów starszych KPR, którzy w sobotę wygrali rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych w piłce ręcznej

Stawka sobotniego nie była jedynie prestiżowa. Dzięki wygranej w rozgrywkach i zajęciu pierwszego miejsca, KPR otrzymał prawo organizacji Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

- Bardzo nam na tym zależało nie tylko ze względu na atrakcyjność takich zawodów, ale przede wszystkim kwestie finansowe związane z dalekim wyjazdem – mówi kierownik Andrzej Kejs.

Będzie to trzeci raz, gdy nasze miasto otrzyma możliwość organizacji takiej imprezy. Po raz pierwszy zawody rangi mistrzowskiej w piłce ręcznej trafiły do Gryfina w 1995 roku, gdy juniorów starszych prowadził trener Marek Zielonka. Powtórka nastąpiła w 2009 roku za sprawą juniorów młodszych. Bilans wychodzi na remis, gdyż o ile zespołowi Zielonki udało się awansować do kolejnej fazy, podopieczni Tomasza Matoszki z 1992 roku odpadli w „ćwiartkach”.

- Formuła zawodów zakłada, że do Połfinałów przechodzą po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup. Później pozostają Finały i walka o medale – wylicza Arkadiusz Augustyniak, dodając, że zespół w bojach wzmocni Wojciech Dadej, zawodnik 1-ligowego SMS-a Gdańsk i eteatowy reprezentant Polski rocznika 2000!

 

Więcej w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu