eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dla przyszłych czytelników

Autor: fotografia dostarczona

Biblioteka Publiczna w Gryfinie przystąpiła do drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która będzie realizowana przez trzy ostatnie miesiące 2018 r.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania dzieciom. Każdy trzylatek, który przybędzie w towarzystwie dorosłego do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą kolejną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, każdy mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca - skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej informacji można zdobyć w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Gryfinie przy ul. Kościelnej 24 lub na stronie placówki www.biblioteka.gryfino.pl.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu