eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dla swoich dzieci wcielili się w bajkowe postacie [GALERIA]

Autor: Daniel Pietras

6 czerwca rodzice Optymistycznego Teatru Rodziców Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie zaprezentowali w Gryfińskim Domu Kultury przedstawienie dla dzieci pt. „Królewna Śnieżka”

W taki sposób postanowili uczcić Dzień Dziecka swoich milusińskich. Scenariusz napisany przez wicedyrektora Przedszkola Agnieszkę Muchę, powstał na podstawie znanej i lubianej przez wszystkie dzieci  bajki Braci Grimm. Bajkę wzbogaciły przepiękna muzyka, żywy, skoczny taniec i wesołe piosenki. Rodzice pilnie przygotowywali się do występu na licznych próbach, które odbywały się popołudniu w Przedszkolu.

- Była to ciężka praca, ogromna trema i stres, ale także cudowna  i wspaniała zabawa” – wspominają rodzice.

„Królewna Śnieżka” bardzo przypadła do gustu wszystkim dzieciom i aktorzy otrzymali gromkie brawa. Dekoracje, aranżacja, rekwizyty i stroje aktorów aż zapierały dech w piersi. Pod ogromnym wrażeniem talentu aktorskiego byli również zaproszeni goście - sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder, prezes ZNP oddział w Gryfinie Beata Gorzelańczyk oraz przedstawicielki firmy patronackiej Fliegel Tekstilservice  w Nowym Czarnowie (w imieniu prezesa Daniela Tarczyńskiego i dyrektor HR Aleksandry Łowicz). Dyrektor Przedszkola Jolanta Krzak, podziękowała rodzicom słowami pięknej piosenki „Cudownych rodziców mam…” i wyraziła przekonanie, że za rok znowu odbędzie się takie spotkanie w zapewne innej bajce, ale na tej samej scenie. Przedstawienie będzie można jeszcze obejrzeć we wrześniu na Pikniku Rodzinnym w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka  w Gryfinie.

 

dost.

 

Fot. Daniel Pietras

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu