eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dom Lekarski rozważa sprzedaż udziałów szpitala

Autor: Kamil Miler

Dom Lekarski rozważa sprzedaż udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie. Informacja ta co niektórych mocno zdziwiła, tym bardziej, że trwa procedura przetargowa związana z planowaną rozbudową jednostki

W kwietniu Dom Lekarski przesłał do powiatu pismo w którym informuje, iż rozważa sprzedaż posiadanych udziałów szpitala. Zdaniem Domu Lekarskiego, najodpowiedniejszym do posiadania całości udziałów Szpitala jest powiat. W piśmie sugeruje się samorządowi podjęcie decyzji o odkupieniu udziałów. Tomasz Mirakowski, radny Rady Powiatu uważa, że Dom Lekarski chce uciec przed odpowiedzialnością współfinansowania rozbudowy szpitala, do której się zobligował.

- Moja interpretacja tej sytuacji jest taka, że Dom Lekarski chce uciec od zapisów umowy, która zobowiązuje ich do wyłożenia pieniędzy na rozbudowę szpitala – mówi radny.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej. Można tam zapoznać się ze stanowiskiem Domu Lekarskiego oraz Powiatu w tej sprawie. Piszemy również o możliwości dofinansowania rozbudowy szpitala. Skąd mogłyby pochodzić te pieniądze? O tym w Gazecie Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu