eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Drzwi ewakuacyjne nie zawsze muszą być otwarte

Autor: Archiwum

Duża część klientów CW Laguna zamiast głównym wejściem, wchodzi do obiektu bocznymi drzwiami, które ostatnio były zamknięte z uwagi na silne mrozy. Nasz czytelnik zastanawia się, czy to zgodne z zasadami bezpieczeństwa, tak zamykać drzwi, które pełnią również funkcję wyjścia ewakuacyjnego

Na szklanych drzwiach bocznego wejścia na kompleks basenów, tuż obok kręgielni, jeszcze dziś widniała informacja o tym, że z uwagi na silne mrozy drzwi są zamknięte dla wchodzących, jak i wychodzących.

- Napiszcie o tym, przecież to jest wyjście ewakuacyjne - takimi słowami zwrócił się do nas czytelnik z Gryfina. - Mrozów już nie ma, to po pierwsze, a po drugie, to chyba nie jest zgodne z zasadami bezpieczeństwa, takie zamykanie - dodał gryfinianin, który jest klientem Laguny kilka razy w tygodniu.

Niezwłocznie skontaktowaliśmy się z dyrektor centrum wodnego z prośbą o komentarz w tej sprawie.

- Drzwi zamknęliśmy, gdyż nasi klienci wychodzący ze strefy basenów, jak i oczekujący w korytarzu narzekali, że jest zimno. Ponieważ sporo osób korzystających z rozrywki w CW Laguna zamiast wchodzić do obiektu głównym wejściem, robi to boczymi drzwiami - tłumaczy dyrektor Edyrta Zart. - Mimo iż ogrzewanie chodziło caly czas na najwyższych obrotach, korytarza nie dało się nagrzać do pożądanej temperatury właśnie przez ciągłe otwieranie bocznych drzwi.

Dyrektor przyznaje, że jest to wyjście ewakuacyjne, ale nie ma powodu do obaw, gdyż w kasach znajdujących się tuż obok jest zamontowany przycisk, który otwiera te drzwi automatycznie, a pracownicy posiadają klucze otwierające to wyjście. Ponadto dyrektor poinformowała nas, że w całym obiekcie jest więcej wyjść służących za ewakuacyjne, choćby wprost z samych basenów, sportowego i rekreacyjnego.

- To, że są to drzwi ewakuacyjne to nie jest jednoznaczne z tym, że zawsze muszą pozostawać otwarte, skoro są inne wyjścia do tego służące - dodała E. Zart. - Drzwi zostaną wkrótce otwarte, gdyż zrobiło się cieplej. Należy jednak pamiętać, że nie są to drzwi wejściowe - zaznaczyła.

 

Okazuje się, że znaczna część odwiedzających kompleks basenów nie korzysta z głównego wejścia, wchodzą kierując się najpierw z parkingu po wielkim trawniku do bocznych drzwi. A schody, które się tam znajdują według dyrektor Laguny miały posłużyć głównie klientom kręgielni i pensjonariuszom Domu Dziennego Senior+.

 

bg

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu