Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dzieci w rolach głównych

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” to tytuł wystawy, którą można oglądać w siedzibie Centrum Informacji w Gryfinie. Autorką fotografii jest Beata Rolak.

Wystawa jest jednym z wydarzeń obchodów jubileuszu 95-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

- Ekspozycja składa się z ośmiu prac wykonanych w technice fotomontażu, które łączą elementy świata przyrody, martwej natury z uśmiechem dziecka – informuje Justyna Siwek- Matura z CIT. - Dzieci-modele nie pozowały do fotografii, lecz uchwycone zostały w naturalny sposób. Wszystkie uczęszczają do placówek Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie, m.in. do Punktu Przedszkolnego TPD w Sobiemyślu, Chwarstnicy, Przedszkola TPD w Grzędzicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego TPD w Myśliborzu czy Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego TPD dla Dzieci z Zespołem Downa - dodaje.

Autorką fotografii jest Beata Rolak, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej na Wydziale Grafiki i Architektury Wnętrz (dyplom uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego) oraz studentką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na Wydziale Budownictwa i Architektury o specjalności wzornictwo.

Wystawę będzie można oglądać do 5 grudnia w godzinach od 9.00 do 17.00 (codziennie oprócz sobót i niedziel).y

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu