eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dziecięca wystawa na Dzień Dziecka

Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie zaprasza do swojej galerii na nową wystawę, która została udostępniona 1 czerwca. Tym razem są to prace dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do pracowni Gryfińskiego Domu Kultury

Prezentowane dzieła sztuki powstały pod kierunkiem utalentowanych plastyczek Elżbiety Narzekalak, Kariny Tyły i Małgorzaty Ragan w sezonie artystycznym 2017/2018.

- Instruktorki podczas zajęć proponowały najmłodszym wykorzystywanie różnych technik, co często prowadziło finalnie do zaskakującego wyrazu artystycznego. Dzieci dawały upust swojej kreatywności i pasji, tworząc zarówno prace tematyczne, jak i będące wynikiem ich ekspresji i wyobraźni - informuje Katarzyna Sztangret z Centrum Informacji Turystycznej działającego w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie.

Od lat prace wychowanków pracowni plastycznych Gryfińskiego Domu Kultury są nagradzane podczas wielu przeglądów i konkursów krajowych oraz o randze międzynarodowej.

- Jurorzy wydarzeń chwalą innowacyjność prac, śmiałość w przedstawianiu świata, niezwykłą wyobraźnię i oddanie małych artystów. Wysoko oceniania jest także praca instruktorów, ich nowatorskie podejście, wysokie kompetencje i umiejętności - dodaje K. Sztangret.

Ekspozycja będzie dostępna dla oglądających od 1 do 29 czerwca, w dniach pracy Centrum Informacji Turystycznej, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu