eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dziewczyny jak szafir. W Krzywinie pokazują, że można

W 2018 roku „Bocian” jednym z nominowanych, w kategorii promocji powiatu na niwie sportowej był amatorski klub, świadczący o tym, że kobiecy sport na wsi nie umarł. Działalność ADK Szafira Krzywin pokazuje, że szansę gry w jednej drużynie ma zarówno nastolatka, jak i jej mama, a nawet babcia

Szafir to działająca od czterech lat amatorska drużyna kobiet, angażująca do swojej działalności dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Dzięki temu w jednej drużynie znajdują się zarówno nastolatki, jak i niego starsze panie.

- W skład 30-osobowej grupy wchodzą dziewczynki i kobiety w wieku od 12 do 60 lat z różnych miejscowości z gminy Widuchowa. Cykliczne treningi dostarczają kobietom dużą dawkę pozytywnej energii, stwarzają okazję do integracji pokoleń i aktywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu - czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Drużyna jest organizatorem turniejów piłki nożnej i siatkowej oraz festynów o charakterze regionalnym i wojewódzkim. Na organizowane przedsięwzięcia pozyskuje środki z dotacji i programów pomocowych dla społeczności lokalnej. Zawodniczki uczestniczą także w turniejach o charakterze ogólnopolskim. 

Przede wszystkim jednak, regularnie spotykają się w Krzywinie, by wieść zdrowy tryb życia.

 

Więcej o ewenemencie z Krzywina w aktualnym wydaniu Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu