Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Energetyk drugi w Tarnobrzegu

- Na pięknym zalewie ,,Jezioro‘’ Tarnobrzeg jak co roku w październiku są rozgrywane Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Marszałka woj. Podkarpackiego. Piękna pogoda i duże zainteresowanie zawodami zgromadziło sympatyków kajakarstwa, aby dopingować zawodników w walce o dobre miejsca. W regatach udział wzięło pięć klubów sportowych jak: K.K ,,Rzeszów’’, K.S ,,Wiking’’ Tomaszów Mazowiecki, K.S ,,Fala’’ Lublin, K.S ,,Energetyk’’ Gryfino i gospodarz zawodów K.S ,,Jezioro" Tarnobrzeg - napisał do nas Lesław Duma, trener i kierownik kajakarskiej sekcji Energetyka Gryfino

Wystartowało około 112 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans 200, 500 i 2000 metrów. Dobrze spisali się zawodnicy K.S "Energetyk’" ,którzy w punktacji klubowej zajęli drugie miejsce. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

K-1 200m Młodzików

I-miejsce  Artur Wojciechowski ,  II-miejsce Sylwester Welzandt, III-miejsce Oskar Kościkiewicz i VI-miejsce Albert Kubiak.

K-1 200 m Juniorów MŁ. I-miejsce Tymon Rozpędek

K-1  200m  Chłopców  VII-miejsce Adam Szubert

 

K-2  200m Młodzików:

I-miejsce  Oskar Kościkiewicz – Artur Wojciechowski

II-miejsce  Sylwester Welzandt – Albert Kubiak

K-1  500m  Juniorów Mł.    I-miejsce  Tymon Rozpędek

 

K-2  2000m Młodzików:

I –miejsce  Oskar Kościkiewicz – Artur Wojciechowski

II- miejsce Sylwester Welzandt -  Albert Kubiak

 

K- 2   200m Chłopców:

II – miejsce Adam Szubert – Adrian Makowiecki

 

- Był to ostatni start naszych zawodników w sezonie startowym 2018. Pod koniec miesiąca czterech zawodników K.S "Energetyk" wystartuje jeszcze w Ogólnopolskiej Konsultacji Szkoleniowej Juniorów w Wałczu, gdzie będą to eliminacje do Kadry Polski Juniorów na rok 2019 - mówi Duma.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu