eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Energetyk dziewiąty na turnieju w Schwedt

Piłkarze Energetyka Gryfino mają za sobą pierwszy występ w 2018 roku. Zupełnie nieudany. Na turnieju w Schwedt 3-ligowiec z Gryfina zajął bowiem przedostatnie miejsce

W zawodach Energy Cup 2018 wzięło udział dziesięć ekip, w tym dwie z Polski. Nasz kraj na hali w Schwedt reprezentowali 3-ligowcy: Świt Skolwin i Energetyk Gryfino.

Znacznie lepiej poradzili sobie zawodnicy ze Szczecina. Zajęli pierwsze miejsce w grupie i weszli do półfinału.  Energetyk natomiast, z zerowym dorobkiem punktowym, zamknął tabelę grupy B. W czterech meczach przegrał z przedstawicielami szóstego, siódmego i ósmego poziomu rozgrywek w Niemczech.

Drużynie, którą pod nieobecność trenera Kubackiego opiekowali się Bogdan Kosmalski (kierownik rezerw, nominowany na wiceprezesa klubu) i Tomasz Krzywiak (kierownik pierwszego zespołu), nie udało się zdobyć ani jednego punktu.

W ostatnim spotkaniu Energetyk powalczył jedynie o przedostatnie miejsce. Nasi piłkarze pokonali w nim 4:3 FSV Schorfheide Joachimstahl. Bilans turnieju dla "Energii" to wygrana, cztery porażki, siedem strzelonych bramek przy osiemnastu straconych.

Najlepszą ekipą okazało się Gramzow, które w finale pokonało Świt 5:4. Trzecie miejsce przypadło FC Schwedt 04, w którego składzie wystąpili m.in. Tomasz Łapiński, Bartek Kłonowski i Michał Adamczak (z sześcioma trafieniami został wicekrólem strzelców).

W barwach Energetyka zagrali: Łukasz Cebulski, Łukasz Łazarz, Kamil Makuła, Gracjan Żeglin, Adrian Krzywicki, Oskar Fijałkowski, Paweł Marczuk i bramkarz Adrian Kaczmarek (testowany z Jezioraka Szczecin).

 

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu