Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Epopeja Gliptykosa po raz piąty

Autor: Gryfiński Dom Kultury

W ostatnią niedzielę 26 listopada Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury zagrała dobroczynnie na rzecz ośmioletniej niepełnosprawnej Oli Skrzypy. Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" oraz szczytny cel, po raz kolejny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem gryfinian.

Mimo prowadzenia leczenia i rehabilitacji Oli Skrzypy od okresu niemowlęcego, nadal potrzebne są jej specjalistyczne badania oraz kompleksowa rehabilitacja połączona z turnusami w specjalistycznych ośrodkach, a także sprzęt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania niepełnosprawnej ośmiolatki. To kosztowna terapia, ale skutecznie utrzymuje Olę w dość dobrej kondycji. Jednak ogromne wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją dziewczynki są większe niż możliwości finansowe jej rodziców. Potrzebne jest konkretne wsparcie.

Swoją cegiełkę do tej pomocy dołożyli artyści Grupy Teatralnej Gliptykos, przekazując na rzecz Oli dochód ze sprzedaży biletów na przedstawienie "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa", które zagrali w minioną niedzielę. Spektakl cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Od kwietniowej premiery był to już piąty pokaz, kolejny raz przy pełnej widowni. Publiczność świetnie bawiła się podczas przedstawienia, czego wyrazem był śmiech i rzęsiste brawa, a także gratulacje przekazane artystom po występie. Rodzice Oli, także obecni na przedstawieniu, ze wzruszeniem dziękowali artystom za okazaną pomoc, obdarowując teatralną grupę przepięknymi świątecznymi ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez babcię dziewczynki.

Kolejny pokaz spektaklu został zaplanowany 10 grudnia, ale bilety zostały juz wyprzedane.

(dost./kk)

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu