eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Film z Elizą Hołubowską w roli głównej

Autor: Michał Kulik

Gryfiński Dom Kultury zaprasza w piątek 19 stycznia o godz. 18.10 na pokaz filmu pt. „Moja siostra…” z gryfińską choreografką i tancerką w roli osoby zmagającej się z depresją

Prace nad nowym filmem braci Pawła (reżyseria i scenariusz) i Michała (produkcja) Kulików ze Szczecina rozpoczęły się wiosną 2017 r. Gryfinianka zagrała w nim główną bohaterkę i wcieliła się w rolę osoby zmagającej się z tą ciężką chorobą.

- Nie gram tam siebie. Film został oparty na scenariuszu zbudowanym przez reżysera filmu. Na szczęście nie choruje na depresję i radzę sobie ze słabymi momentami. Poznałam jednak bliżej tę chorobę i wiem, że to straszna męka cielesna i emocjonalna - mówi Eliza Hołubowska.

Film został nakręcony w jednym z gryfińskich mieszkań, w którym rozgrywa się cała akcja tego 50-minutowego paradokumentu. Obraz przedstawia świat zewnętrzny osoby pogrążonej w swoim wewnętrznym świecie.

- Reżyser Paweł Kulik powiedział kiedyś, że bardzo łatwo przychodzi mi „wchodzenie” w stany emocjonalne, a bardzo tego potrzebował w przypadku tego filmu. Bardzo się bałam efektu końcowego, bo jako tancerka „mówię” głównie ciałem, raczej dużymi ruchami, gestami. Posługiwanie się słowem czy absolutnym minimum działania twarzą i ciałem, okazało się dla mnie wielkim wyzwaniem - kontynuuje gryfińska artystka.

Głównej bohaterce na planie towarzyszy aktorka Teatru Kana Bibianna Chimiak, która wcieliła się w rolę jej siostry, a epizody zagrali Brygida Małyska, Ewelina Tołyż i Michał Kuczyński. Premiera filmu odbyła się 13 grudnia 2017 r. w kinie Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W związku z wielkim zainteresowaniem publiczności, organizatorzy musieli podjąć decyzję o dodatkowym pokazie filmu tego samego dnia.

Gryfińską projekcję filmu poprzedzi wprowadzenie dr Teresy Joanny Andrzejewskiej na temat depresji. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu