Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Flisacy płyną do Gryfina

Flotylla kilkunastu jednostek wraz z tradycyjną tratwą flisacką, rozpoczęła XX Jubileuszowy Flis Odrzański. Żeglarze pokonają łącznie 500 kilometrów szlaku rzecznego

Flis wyruszył 27 czerwca z Kędzierzyna-Koźla, aby 11 lipca zakończyć trasę w Szczecinie.

- Każda kolejna wyprawa flisaków to wspaniała promocja walorów krajobrazowych, turystycznych i kulturowych nadodrzańskich ziem. Ale najważniejsze, że głos miłośników Odry przybiera na sile i dziś nikogo nie trzeba przekonywać, jaki drzemie w niej potencjał – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Flisacy dopłyną do Gryfina 10 lipca. Flis Odrzański organizowany jest przez Ligę Morską i Rzeczną, Stowarzyszenie na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich oraz nadodrzańskie miejscowości uczestniczące we Flisie. Aby wszystko przebiegało zgodnie z prawem, spływ koordynują Urzędy Marszałkowskie Województw Zachodniopomorskiego oraz Lubuskiego.

- Celem flisu jest integrowanie działań związanych z turystycznym i rekreacyjnym zagospodarowaniem Odry oraz integracją społeczności nadodrzańskich miast i miejscowości po stronie polskiej i niemieckiej – informują organizatorzy.

Flis Odrzański organizowany jest cyklicznie od 1996 roku i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego.


Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu