eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gazeta Gryfińska: Ceny za wynajem lecą w dół. Puste lokale w mieście

W aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej szeroko opisany jest problem coraz większej ilości pustych lokali użytkowych w Gryfinie. W Gryfinie coraz trudniej znaleźć dzierżawcę, więc stawki za wynajem lokalu użytkowego są coraz niższe

Właściciele lokali użytkowych mają problem z ich wydzierżawieniem. Jeszcze dwa lata temu dzierżawa m2 lokalu handlowego w najbardziej prestiżowych miejscach w Gryfinie sięgała nawet 100 zł. Obecnie właścicieli lokali w ścisłym centrum satysfakcjonują opłaty w przedziale od 30 do 70 zł. Są nawet wielkopowierzchniowe lokale w centrum wydzierżawione za nieco ponad 10 zł za m2, bo inaczej… stałyby puste.

[...]

Mówiąc o problemie ze znalezieniem dzierżawcy, mowa głównie o lokalach poza centrum Gryfina. W centrum popyt na lokale wciąż jest, chociaż jest kilka punktów od lat niezagospodarowanych. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy mówią jednak, że to m.in. wina zbyt wygórowanych żądań właścicieli nieruchomości. Jaka przyszłość nas czeka?

O problemie szeroko piszemy w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej. Rozmawiamy również z Bożeną Turtoń (prezes Społem) i Edytą Różak-Bienicewicz (właścicielką Centrum Nieruchomości w Gryfinie).

 

Przypominamy, iż Gazetę Gryfińską można nabyć w wersji elektronicznej poprzez portal e-gazety. Poniżej link:

https://www.egazety.pl/pro-media/e-wydanie-gazeta-gryfinska.html

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu