eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

GLHA. Derby dla AnR. Czołówka ucieka rywalom

Przed kilkoma minutami zakończyła się szósta kolejka Gryfińskiej Ligi Halówki Amatorskiej. W odróżnieniu od poprzedniego weekendu, w tym nie odnotowaliśmy żadnej większej niespodzianki

Kolejkę zainaugurowało starcie, określane w "halowym światku", jako derby. Naprzeciw siebie stanęły bowiem zespoły Aby na Remis i Radimaru.pl, których zawodnicy od lat spotykają się na wspólnych treningach w poniedziałkowe i czwartkowe wieczory. W meczu przyjaźni lepszy okazał się AnR.

- Pokonali nas bardzo łatwo, co pokazuje sam wynik - krótko skwitował Miłosz Dudkiewicz z Radimaru.

Wygrana Aby na Remis sprawia, że za tydzień dojdzie do meczu na szczycie. Trzecie w tabeli AnR zmierzy się z liderem, Maisonem Gryfino, który dziś pokonał bezproblemowo Polonię Gryfino. Kłopotów z Adriabudem nie miało też Ogniwo, umacniając się na fotelu wicelidera.

Emocji dostarczyło za to ostatniego starcie. Do przerwy Odra Gryfino remisowała 2:2 z Wranglerem, lecz nie pozwoliła sobie na ponowną utratę punktów. Po przerwie strzelali już tylko gracze Odry i to oni zgarnęli trzy punkty.