eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

GLHA. Sensacja edycji. Maison remisuje z outsiderem. Wygrane Ogniwa, Polonii i AnR

Pierwsza, poświąteczna edycja przyniosła wielką sensację. Niepokonany lider zremisował z przedostatnim w tabeli Adriabudem. W innych ciekawych spotkaniach Polonia Gryfino pokonała Radimar, Ogniwo rozprawiło się z Wranglerem, a Aby na Remis okazało się lepsze od Odry Gryfino

Niespodziewany wynik jest pokłosiem zdekompletowanego składu. Maison przystąpił do pojedynku z ligowym outsiderem w 4-osobowym składzie i dopiero po kwadransie został uzupełniony o brakujących zawodników. Adrabud prowadził wówczas już 3:1.

Zespołowi, stworzonego z piłkarzy Odrzanki Radziszewo, nie udało się wypracować solidnej przewagi, przez co Maison wkrótce dogonił wynik i na minutę przed końcem prowadził 6:5. Szósty odgwizdany faul dał jednak Adriabudowi przedłużony rzut karny, który w pięknym stylu wykorzystał Marek Gwiazda. I tak, sensacja stała się faktem.

Potknięcie lidera wykorzystały aż trzy drużyny. Ogniwo, które pokonało Wranglera, zbliżyło się dzięki temu na jeden punkt. Natomiast Polonia Gryfino i Aby na Remis, tracą do Maisona trzy "oczka".

Warto odnotować, że Polonia, po pięknym pościgu w drugiej połowie, niespodziewanie pokonała faworyzowany Radimar, a Aby na Remis skromnie, bo 2:1, wygrało z Odrą Gryfino. Spotkanie przypominało partię szachów, lepiej rozegraną przez zawodników AnR. Umiejętnie wykorzystując bramkarza Bartka Klonowskiego, przez większość pojedynku utrzymywali się przy piłce, nie dając rywalom zbyt wielkiego pola do popisu.

- Wynik to tylko 2:1, ale w pełni kontrolowany - krótko skwitował po meczu Paweł Lewandowski, jeden z liderów Aby na Remis.

 

Wrangler - Ogniwo Babinek 1:7 (0:2)

 

Wrangler: Kozak

Ogniwo: Łaszkiewicz 2, Janas, Purtak, B. Woźniewski, Gałka, Kuzio

 

Polonia Gryfino - Radimar.pl 6:5 (1:3)

 

Polonia: Bykowski 3, Maszczyk, G. Chmielarz, Żołnowski

Radimar: Kiełbaśnik 2, Smolicz 2, Gierasimczyk

 

Maison Gryfino - Adriabud 6:6 (1:3)

 

Maison: Ułasowicz 2, Gnap 2, Kubicki, Nikitiński

Adriabud: Gwiazda 3, Piskozub 2, Piwowarski

 

Aby na Remis - Odra Gryfino 2:1 (1:1)

 

AnR: Klimas, Lewandowski

Odra: Szandruk

 

Tabela po pięciu kolejkach:

1. Maison Gryfino 13pkt.

2. Ogniwo Babinek 12pkt.

3. Aby na Remis 10 pkt.

4. Polonia Gryfino 10 pkt.

5. Odra Gryfino 6 pkt.

6. Radimar.pl 4 pkt.

7. Adriabud 2 pkt.

8. Wrangler 0 pkt.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu