Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfinianie dostają wiadomości sms o wichurze nad morzem

Autor: pixabay.com

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wspólnie z wojewodami zachodniopomorskim oraz pomorskim podjęło decyzję w sprawie uruchomienia Alertu RCB. Teoretycznie powinny one trafić do osób przebywających w powiatach nadmorskich, ale również nasi mieszkańcy otrzymują dzisiaj powiadomienia

Wielu gryfinian otrzymało dzisiaj wiadomości sms o treści:

- Uwaga! W powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Nie wychodź z domu, jeśli nie jest to konieczne. Na morzu silny sztorm. Śledź informacje pogodowe – brzmi komunikat od ALERT RCB.

Związane to jest z prognozowanym bardzo silnym wiatrem na północy Polski. Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbardziej wiać będzie od 16.00 w północnej części województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego (w porywach do 110 km/h). W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia.

 

Dlaczego dostałeś sms, skoro nie jesteś nad morzem?

Alert RCB oficjalnie ma ruszyć w grudniu, jednak już teraz trwa jego pilotaż. Na tym etapie najmniejszym obszarem, na który może być wysyłany Alert RCB, jest województwo. Właśnie dlatego wielu gryfinian otrzymało dzisiaj sms z informacją o wichurach nad morzem. Jak można wyczytać na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, operatorzy sieci komórkowych intensywnie pracują nad technicznym rozwiązaniem, które umożliwi wysyłanie powiadomień z ostrzeżeniami na obszar mniejszy. Docelowo ma to być powiat.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu