eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfinianie, którzy kochają Premier League. Dołącz do gry!

W weekend rusza jedna z najlepszych, a na pewno najpopularniejsza piłkarska liga na świecie. Premier League rozbudza wyobraźnię kibiców na całym globie. Nie inaczej jest w Gryfinie, gdzie funkcjonuje grupa specjalnych fanów. Około pięćdziesięciu mieszkańców naszego miasta tworzy własną społeczność, która co kolejkę rywalizuje ze sobą w lidze fantasy, przeklinając rotacje Pepa Guardioli, nieskuteczność Harrego Kane’a w sierpniu, czy niespełnione ambicje Mourinho w Manchesterze United

Zacznijmy od początku: Fantasy Premier League jest internetową grą, typerem i menadżerem w jednym, nierozerwalnie związanym z rozgrywkami Premiership. Nasz wynik jest więc uzależniony od rozstrzygnięć poszczególnych spotkań, a także rzeczywistej formy piłkarzy. Gdy „nasz zawodnik” strzeli bramkę – dostajemy za to punkty. Podobnie zresztą jak za asysty, wygranie meczu, ilość minut na boisku, brak straconego gola. Analogicznie – można zebrać punkty minusowe.

Po zarejestrowaniu się na stronie fantasy.premierleage.com (co ważne, gra jest bezpłatna), kolejnym krokiem jest założenie swojej drużyny. Na ten cel otrzymujemy 100 milionów funtów, z których musimy skompletować skład, złożony z piętnastu zawodników (dwóch bramkarzy, pięciu obrońców, pięciu pomocników i trzech napastników). Każdy piłkarz posiada swoją wartość, która uzależniona jest od m.in. jego umiejętności, zajmowanej pozycji, popularności. Nie da się więc postawić tylko i wyłącznie na tuzów angielskich boisk. Dla lepszego rozeznania, Salah kosztuje 13 mln, Kane 12,5 mln a Lukaku i Aguero po 11 mln. Jak pokazują proste wyliczenia, nie da się więc pogodzić najlepszych napastników i nie chodzi tu o kwestie charakterologiczne.

 

Cały artykuł znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Zarejestrować się do gry można TUTAJ

Gryfińska liga ma kod: 100993-21054

Zgłaszać zespół można do piątku, do godziny 18.00

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu