eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfinianka zajęła pierwsze miejsce w morderczym biegu!

Autor: Dulny Foto

Joanna Świst zajęła pierwsze miejsce wśród uczestniczek Ultra Cross Maratonu, który odbył się niedawno w Puszczy Goleniowskiej. Gryfinianka w ciągu 12 godzin przebiegła ponad 90 km!

Poniżej prezentujemy fragment wywiadu, którego udzieliła Gazecie Gryfińskiej Joanna Świst. Z całością można zapoznać się w obecnym numerze gazety.

 

Ostatnio przebiegła pani Ultra Cross Maraton. Na czym on polega?

- Na przebiegnięciu jak największej liczby kilometrów w czasie 12 godzin. Bieg rozpoczynał się punktualnie o godz. 7:00. Zawodnicy biegną kółka 2,5-kilometrowe po leśnej drodze Puszczy Goleniowskiej. Na numerach startowych mięliśmy chipy i po każdej pętli przebiegaliśmy przez maty pomiarowe. Najlepsi zawodnicy przebiegli 115-120 km. Łącznie wystartowało 46. zawodników, w tym 10 kobiet.

 

Czy w czasie tych 12 godzin można sobie zrobić przerwę?

- Oczywiście. Starałam się robić wiele przerw, ale krótkich. Tak aby coś zjeść, napić się czy skorzystać z toalety. Jedna dłuższa była na pyszny rosół.

 

Był kryzys?

- Na 35. kilometrze pojawił się nieszczęsny ból kolana wywołany przez zespół pasma biodrowo-piszczelowego. Niestety niezbyt pomogły masaże ani taśmy kinezjologiczne. Najlepiej działa na mnie w takich sytuacjach muzyka. Zakładam słuchawki i staram się po prostu nie myśleć o bólu ani o niczym innym. Zamykam się wtedy na bodźce zewnętrzne i skupiam na celu.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu