eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kuchcik do działaczy OSiR-u: Wykorzystajmy potencjał! [FELIETON]

Temat, który chciałbym podjąć jest według mnie banalny, ale w naszych realiach bardzo skomplikowany. Mam na myśli to, co od lat dzieje się z infrastrukturą sportową w naszym mieście - pisze nasz felietonista, Sebastian Kuchcik

Byli tacy, którzy w zeszłym sezonie narzekali  na boisko przy ulicy Sportowej (mam tu na myśli kolegów z pierwszego zespołu Energetyka). Większość z komentarzy kibiców również nie była za bardzo pozytywna. Ludzie zarzucali piłkarzom, żeby wzięli się za granie a nie komentowanie etc.

Otóż szanowni państwo, rozumiem, że gdy idziecie do pracy to również macie w głębokim poważaniu to w jakich warunkach przychodzi wam pracować? Wolicie przebywać w brudnym biurze a krzesło, na którym siedzicie chybocze się co chwilę, bo ma nierówne nogi?

No właśnie, skoro wymagamy wyników to wymagajmy też warunków do podnoszenia kwalifikacji. I tu przechodzimy do głównego wątku, który chciałbym poruszyć. Uczynię to nie tylko jako mieszkaniec miasta i baczny obserwator, ale przede wszystkim zawodnik, który przeszedł w Energetyku wszystkie stopnie piłkarskiej edukacji, do dziecka do gracz drużyny seniorów.

Wierzcie, lub nie, udało mi się zwiedzić kilkadziesiąt ośrodków sportowych w Polsce - oho, znowu się chwalę, wybaczcie nie miałem zamiaru! – i według mnie Gryfino ma niesamowite predyspozycje do tego, by przy ulicy Sportowej stworzyć, coś co pozwoli miastu zarabiać na sporcie i jednocześnie promować swoją markę w sportowym środowisku. Niestety, nie potrafi tego wykorzystać.

 

Cały felieton znajduje się w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu