eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfino tańcem stać będzie przez tydzień!

W trzeci weekend listopada w naszym mieście odbędzie się Jesienna Scena Tańca - 9. Festiwal Małych Form Ruchowych. To przede wszystkim pokazy spektakli tanecznych, warsztaty oraz Silent Disco

W tym roku organizatorzy wydarzenia, czyli Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu i Gryfiński Dom Kultury postanowili jednak rozszerzyć zasięg naszego święta tańca o dodatkowe artystyczne przedsięwzięcia.

- Pierwsze propozycje dla miłośników tańca, czyli szczególnie popularnej w Gryfinie dziedziny sztuki, rozpoczniemy już kilka dni wcześniej. We współpracy ze stowarzyszeniem Hybadu postanowiliśmy zorganizować kilka przedsięwzięć towarzyszących pod wspólnym hasłem: Tydzień Tańca w Gryfinie - informuje Eliza Hołubowska z Gryfińskiego Domu Kultury. - Do udziału zapraszamy głównie gryfińską młodzież i chcemy sprawić, by nasze miasto zamieniło się na jeden listopadowy tydzień w taneczną stolicę województwa zachodniopomorskiego - dodaje.

Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Gryfińska, a na artystyczne wydarzenia zaprasza Gmina Gryfino.

 

Tydzień Tańca w Gryfinie: 13-19 listopada 2017 r.

W poniedziałek 13 listopada zaplanowano otwarte pokazy taneczne w technikach street dance, hip hop i zumba w wykonaniu przedstawicieli gryfińskich szkół tańca.
Początek o godz. 15.00, czas trwania 60 minut.
Miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (ul. Niepodległości 16).

We wtorek 14 listopada odbędą się z kolei otwarte warsztaty dla młodzieży w wieku 14-20 lat, które poprowadzą instruktorzy gryfińskich szkół tańca. Uczestnicy będą mieli szansę poznać kilka technik tańca:  street dance, zumbę, taniec współczesny oraz towarzyski. Organizatorzy przewidują cztery bloki warsztatowe po 45 minut.
Początek o godz. 15.00.
Miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (ul. Niepodległości 16).

W środę 15 listopada przewidziano finał konkursu plastycznego „Ekspresja w tańcu”. To propozycja dla amatorów: fotografów, filmowców i plastyków. Termin nadsyłania prac mija 10 listopada. Najlepsze prace zgłoszone do konkursu stworzą interaktywną wystawę dostępną dla odwiedzających od 16 listopada w budynku GDK. Informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronie www.gdk.com.pl.

Miejsce: Gryfiński Dom Kultury (ul. Szczecińska 17).

Od piątku do niedzieli 17-19 listopada odbędzie się 9. Jesienna Scena Tańca.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu