eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfino: WOŚP już jutro!

13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem wielkiej zbiórki i licytacji będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku, także i Gryfino włącza się do orkiestrowego grania

Od rana na ulicach naszego miasta będzie można spotkać wolontariuszy. Wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć akcję, będą mogli wrzucać pieniądze do specjalnych puszek WOŚP i tradycyjnie za datek otrzymać orkiestrowe serduszka.
Miejscem centralnym finału WOŚP będzie pl. Księcia Barnima I. Tam od godz. 16.00 odbywać się będą prezentacje artystyczne, licytacje, a poza sceną znajdą się stoiska tematyczne.

- Potwierdzili swoją obecność lokalni strażacy-ochotnicy i reprezentacja Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie zabraknie stoisk kół gospodyń wiejskich, grochówki i grzanego wina serwowanego przez niemieckich strażaków oraz pokazów udzielania pierwszej pomocy - informuje Filip Jóźwiak z gryfińskiego sztabu WOŚP.

Na scenie prezentować się będą młodzi wokaliści, wychowankowie pracowni muzycznych Gryfińskiego Domu Kultury (Krzysztof Wojtiuk, Marcin Kubowicz, Agata Lis, Wiktoria Słonecka, Kacper Staszak, Gabriela Gos, Adriana Zubala i siostry Żurowskie), a tuż przed godz. 20.00 także zespół taneczny Step By Step. Kilka minut później zaplanowano tradycyjne Światełko do nieba, choć w nieco innej formie niż w latach ubiegłych.

Oprócz oprawy artystycznej, na scenie gryfińskiego finału obywać się będą licytacje przekazanych przez mieszkańców Gryfina fantów, które można oglądać TUTAJ. Zaplanowano je w blokach piętnastominutowych o 16.15, 16.35, 17.00, 17.30, 18.00, 18.25, 19.00 i 19.35.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu