eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfino zasypane. Złe warunki na niektórych drogach

Intensywne opady śniegu tej nocy sprawiły, że Gryfino o poranku ogarnął drogowy paraliż. Wiele dróg było nieodśnieżonych, co spowodowało liczne stłuczki. Policja apeluje o ostrożność

W godzinach porannych złe warunki panowały na ul. Krasińskiego, Wojska Polskiego czy Asnyka. Nieco lepiej było na głównych ulicach w mieście: Łużyckiej i Bolesława Chrobrego. Do niektórych miejscowości wiejskich nie dotarły rano autobusy, m.in. Starych Brynek.

Jak informują nas zarządcy dróg powiatowych i gminnych, od samego rana skierowano wszystkie możliwe siły do odśnieżania jezdni. W ostatniej kolejności zapewne posypane piaskiem i solą zostały te osiedlowe szlaki.

Nie obyło się bez kolizji. Do jednej z groźniejszych doszło w Pniewie, gdzie na skrzyżowaniu drogi krajowej 31 z ul. Gryfińską kierujący Mercedesem doprowadził do zderzenia z Oplem Vectrą.

- Jadąc drogą podporządkowaną nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wpadł w poślizg, wyjechał poza linię bezwzględnego zatrzymania się i uderzył w bok pojazdu jadącego do Chojny. Jest również zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej 120 Wełtyń – Gryfino. Tam doszło do kolizji Forda Cmax z Fordem Mustangiem. Na miejscu pojawiło się również pogotowie, ponieważ jeden z uczestników kolizji źle się poczuł – informował nas o poranku Marcin Karpierz, oficer prasowy KPP Gryfino, prosząc kierowców o zachowanie ostrożności.

Drogi gminne obsługuje PUK. Natomiast drogi powiatowe prywatna firma, Elwi.

- Sytuacja w mieście jest już opanowana – mówił nam o godz. 9.00 Łukasz Żelech z firmy Elwi. – Od samego rana mamy pojazdy na drogach i trzy brygady na chodnikach. Pojazdy jadą teraz odśnieżać drogi wiejskie – dodaje.

Dwa pojazdy na drogi wypuścił również PUK. Jeden na Stare Miasto i jeden na Górny Taras.

- Dodatkowo wyjechały dwa mniejsze pojazdy do odśnieżania dróg, a 12 osób wyruszyło w teren ręcznie walcząc ze skutkami opadów śniegu - informuje nas Robert Kulawiec z PUK. Jak dodaje, opady śniegu nastąpiły po godz. 6.00, a od 7.00 odśnieżano drogi.

Prognoza pogody wskazuje, iż w dniu dzisiejszym nie będzie już opadów, a temperatura wkrótce osiągnie 3 stopnie Celsjusza, można więc spodziewać się szybkiej odwilży. Ale przymrozek powrócić ma najbliższej nocy.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu