eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfino znowu zimne! Nowy ciepłociąg to nie koniec problemu

Jak co roku w okresie letnim mieszkańcy Gryfina uzbrojeni w czajniki i garnki walczą z brakiem ciepłej wody. Tym razem przerwa, która trwa od poniedziałku (4.09), a zakończyć się ma dopiero 17 września ma być tą przełomową, gdzie do użytku zostanie oddany nowy ciepłociąg. Czy to koniec wieloletniej tradycji corocznego powrotu do zapomnianych już czasów trudnego dostępu do ciepłej wody? Nie do końca…

Dotychczasowe przerwy w dostawie ciepła były powodowane głównie awariami istniejącego ciepłociągu, stąd konieczność wymiany najbardziej wyeksploatowanego odcinka. Takie działanie w znacznym stopniu ograniczy przerwy, ale ich nie wyeliminuje.

- Instalacja ciepłownicza składa się z sieci ciepłowniczej oraz urządzeń wytwarzających ciepło i jak każde urządzenie techniczne wymaga okresowych przeglądów, konserwacji i napraw. Całkowite wyeliminowanie przerw nie jest możliwe – pisze Sandra Apanasionek, a my czytając tę odpowiedź nie kryjemy smutku.

Zgodnie ze słowami rzecznik prasowej PGE, należy przyjąć, że przerwy standardowo i już tradycyjnie będą występować co roku w czerwcu bądź wrześniu, jak to zazwyczaj miało miejsce do tej pory. Na pocieszenie jednak można dodać, że ograniczać się powinny do 3-4 dni...

Czy ciepłociąg zostanie oddany w terminie? Jak z brakiem wody radzą sobie przedsiębiorcy? Co dzieje się na za zamkniętymi drzwiami Laguny podczas przerwy w dostawie ciepła? To wszystko w aktualnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu