eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfińska Noc Bibliotek

Biblioteka Publiczna w Gryfinie przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek i zaprasza do swojej głównej siedziby przy ul. Kościelnej 24 na wydarzenia z nią związane już o godz. 17.00

O godz.17.00 rozpocznie się spotkanie z trójką gryfińskich pionierów, którzy przybyli do miasta w 1945 r. trzema różnymi drogami, a ich wspólnym mianownikiem była wojna. Pani Aleksandra przybyła tu z rodzicami, ukrywając przed nową władzą swoje pochodzenie i zasługi rodziny dla II Rzeczpospolitej; pan Włodzimierz przywędrował ze środkowej Polski na spotkanie ze swoimi rodzicami zabranymi przez Niemców na roboty w okolice Rostocku; pan Roman przyjechał po latach katorgi z Kazachstanu z mamą i siostrą, bo jego ojciec, policjant, został na nieludzkiej ziemi. Zebrani podzielą się wspomnieniami, opowiedzą o wspólnej szkole, chwilach wesołych i smutnych, odtworzą przed nami atmosferę początków polskiego Gryfina. Wstęp wolny.

Od godz.19.00 do godz. 9.00 w niedzielę odbędzie się z kolei impreza dla dzieci. Na młodych wojowników i squaw czekają atrakcje: poznawanie codziennego życie Indian, horoskop indiański, tworzenie indiańskich pióropuszy, tańce plemienne, legendy indiańskie, zdobywanie indiańskich sprawności, nauka języka Siuksów, a na koniec szukanie ukrytego skarbu Indian. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są w czytelni dla dzieci i młodzieży z pisemną zgodą rodziców. Liczba miejsc jest ograniczona.

9 czerwca biblioteka będzie otwarta do godz. 22.00. Pracownicy placówki zachęcają do zwiedzania wystawy „Biblioteka miejsce tajemnic” i ekspozycji znalezisk związanych z historią Gryfina oraz do wszystkich działów placówki.

(dost./kk)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu