eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfińskie kolędowanie

W najbliższą niedzielę 6 stycznia na pl. Księcia Barnima I odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Orszak Trzech Króli, czyli wspólne kolędowanie rozpocznie się w sercu miasta o godz. 10.00

Ideą przedsięwzięcia, które zawitało do naszego miasta wzorem innych miejsc w Polsce i na świecie dwa lata temu, jest odkrywanie bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składa się m.in. obchodzenie domów z gwiazdą i turoniem, wystawianie jasełek, widowisk herodowych czy budowa szopek. Wszystko to wyraża radość z narodzenia Jezusa.

W popularne święto Trzech Króli w centrum Gryfina zaplanowano m.in. wspólne śpiewanie kolęd, jasełka i wspólny kolorowy orszak ulicami miasta. Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino oraz kapłani parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie.

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie informuje o utrudnieniach związanych z organizacja wydarzenia. To zamknięcie pl. Księcia Barnima I dla ruchu samochodowego (brak możliwości parkowania) od piątku 4.01 od godz. 18.00 do niedzieli 6.01 do godz. 13.00.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu