eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Hermes jedzie na Mistrzostwa Polski. Ile medali przywiozą nasi lekkoatleci?

Autor: Jacek Stefański

Po okresie zimowych obozów przygotowawczych, nadszedł czas na sezon startowy. Lekkoatleci Hermesa zainaugurowali starty w Toruniu, dając trenerom i kibicom nadzieje na wiele radości w 2018 r. Pierwszy poważny sprawdzian nastąpi w ten weekend. W Arenie Toruń dojdzie bowiem do Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20

Hermes deleguje na zawody sporą reprezentację.

- Łącznie osiem osób – wylicza trener Jan Podleśny.

Już pierwszego dnia zawodów na starcie staną trzy chodziarki. Michalina Zembik sprawdzi się w rywalizacji juniorek starszych, zaś wśród juniorek młodszych o medale powalczą Agata Piekarz i Marcelina Osińska. Na podium liczyć może przede wszystkim ta pierwsza – aktualna Mistrzyni Polski w chodzie na 5000 metrów na otwartym stadionie.

- Marcelina to z kolei Mistrzyni Polski, ale w młodzikach. Do tej pory odbyły się jeden zawody w chodzie, więc trudno określić kto jest faworytem do podium. No, może poza Agatą – tłumaczy Jan Podleśny.

W kolejne dni wystartują: Marika Wójs (60 metrów przez płotki), Bartosz Trzciński (600 metrów), Paweł Gadomski (1000 metrów), Weronika Stefaniuk (skok wzwyż) i Ola Kwiecień (trójskok). Szans na złoto należy upatrywać głównie w przypadku Piekarz i Oli Kwiecień (liderka list w trójskoku). Pozostali jednak również nie są bez szans.

- Weronika jest chyba druga na listach w skoku wzwyż a Paweł to medalista mistrzostw ze stadionu. Wszystko zależy od dyspozycji, bo mowa o najlepszych zawodnikach z całej Polski – uznaje trener.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu