eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Jak Iskra Banie szkoli młodych piłkarzy?

Prowadząc nasz mały cykl, dotyczący szkolenia młodych piłkarzy, pojechaliśmy do Bań. Prezes Bartłomiej Durasiewicz i Marcin Kochanowski pokazali nam, jak wygląda praca z adeptami futbolu w tamtejszej Iskrze

Czy można mówić o szkoleniu młodzieży w Baniach? Na to pytanie Durasiewicz i Marcin Kochanowski wyraźnie ożywiają się. W strukturach klubu funkcjonują trzy grupy młodzieżowe, z których wyróżnić można orlików, trampkarzy i juniorów.

- Treningi odbywają się w każdej grupie po 2-3 razy w tygodniu. Mamy plan, którego się trzymamy. Z każdym rokiem przybywa nam ludzi w każdej z grup – wylicza prezes, zdradzając, że w 2019 roku klub zamierza zgłosić nabór do czwartej grupy – orlika młodszego. Na co dzień, nad rozwojem młodych zawodników czuwają trenerzy. W przypadku orlików jest to Dariusz Buciński (trzy treningi w tygodniu), trampkarzami opiekuje się Robert Urban (zajęcia dwa razy w tygodniu), zaś juniorami Kamil Karbowski (treningi dwa razy w tygodniu plus zajęcia z seniorami).

- Wszystkie grupy są ze sobą powiązane. Trenerzy współpracują ze sobą i dążymy do obranego celu, który założyliśmy sobie trzy lata temu – mówi Durasiewicz.

- Żadnej konkretnej wizji, czy filozofii szkolenia na razie nie posiadamy, ale staramy się, aby była w tym wszystkim ciągłość treningu – dopowiada Marcin Kochanowski, który dołączył do projektu rok temu.

 

Obszerny artykuł o szkoleniu w Iskrze można znaleźć w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu