eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Jest kasa na SKM!

Autor: Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Szczeciński Obszar Metropolitarny w 2011 r. rozpoczął prace nad Szczecińską Koleją Metropolitarną. Potencjalne uruchomienie SKM w naszym regionie to nie tylko znacznie lepsza komunikacja dla całego regionu, również Gryfina, które zostało objęte projektem. Ale także budowa nowych przystanków kolejowych oraz remont już istniejących stacji, a także całej infrastruktury wokół

Wiele prac było wykonanych już wcześniej, ale wciąż czekano na potężną dotację z ministerstwa. Kilkanaście minut temu dotarły do nas pomyślne wieści: SOM otrzyma ponad pół miliarda złotych na budowę SKM!

- Mamy przyznane setki milionów złotych dofinansowania na budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej! – ogłosił na swoim profilu facebookowym Piotr Krzystek.

To większość kwoty potrzebnej do jednej z największych na Pomorzu Zachodnim inwestycji. W jej ramach powstanie 40 węzłów przesiadkowych, a komunikacja pomiędzy nimi ma być zsynchronizowana. W Gryfinie przebudowany zostanie dworzec. W jednym z etapów przewidziano nawet budowę windy wożącej ludzi z poziomu przejścia podziemnego na wysokość końca „białych schodów”.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu