eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Julia Mojsak piąta w Berlinie

W dniach 29-30 września w Berlinie w Sports Halle Charlottenburg odbył się międzynarodowy turniej karate olimpijskiego Banzai Cup. W zawodach w których uczestniczyło 1256 zawodników z 231 klubów z całego świata ( 28 krajów) wystąpiła Julia Mojsak (Kamikaze Szczecin).

Mojsak, która jest mieszkanką Gryfina wzięła udział w konkurencji kumite młodzików –45 kg.

- To pierwsze zawody Julii w tym sezonie, tydzień przed największych turniejem w Polsce, który za tydzień odbędzie się w Bielsku Białej. Start Julii można uznać za udany - mówi tata zawodniczki.

Julia stoczyła trzy zwycięskie walki z reprezentantkami Niemiec: Larą Henselmann, Nergis Kilic i Kathariną Bibik, nie tracąc nawet punktu. To pozwoliło na start w półfinale, gdzie nieznacznie uległa kolejnej Niemce Chiara Wetzel. W walce tej do ostatniej sekundy utrzymywał się remis 1:1. Julia poprzez nieuwagę straciła punkt w ostatniej sekundzie przegrywając ostatecznie 2:1.

Przegrana pozwoliła na udział w małym finale, tj. walce o brązowy medal. Julia stoczyła tę walkę z Dunką Anną Pedersen. Początkowo Julia kontrolowała walkę wygrywając 2:0, lecz jedna akcja Dunki pod koniec walki dała jej trzy punkty i wygraną 3:2.

Był to jednak dobry występ gryfinianki. Piąte miejsce Julii to dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami międzynarodowymi, które już za tydzień.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu