eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Jutro 48. Bieg Transgraniczny. Nie zapomnij odebrać pakietu

Trzeciego października o godzinie 12.00 rozpocznie się kolejny Bieg Transgraniczny Doliną Dolnej Odry. Przekazujemy informacje pomocne wszystkim uczestnikom zawodów

Środowe zawody będą czterdziestą ósmą edycją imprezy. Jak co roku, w październiku, odbywa się rywalizacja tylko na jednym dystansie.

- Zaczynamy o 12.00 na naszym nabrzeżu w Gryfinie. Uczestnicy będą mieć do pokonania trasę o długości 10,9 kilometrów, zakończoną w niemiecki Gartz – mówi Jacek Stefański. Ulokowanie mety po zachodniej stronie Odry jest powodowane uroczystościami.

- Trzeci października jest rocznicą zjednoczenia Niemiec – dopowiadają organizatorzy. W momencie oddawania gazety do druku, na 220 miejsc zgłoszonych było 188 osób. Tyle też uiściło opłatę startową.

- Dopiero przed biegiem będzie wiadome ilu biegaczy ruszy na trasę – uśmiecha się Stefański. Wiedzę o tym będziemy mieć po weryfikacji. Ta nastąpi w dwóch terminach: dzisiaj od godziny 17.00 do 19.00 oraz w dniu biegu (03.10) od 8.30 do 11.00. Miejscem weryfikacji jest Tawerna, przy ul. Nadodrzańskiej. Każdy uczestnik, poza numerem startowym, otrzyma koszulkę a po ukończeniu trasy, medal i obiad regeneracyjny. Co istotne, organizatorzy zapewniają też powrót z Gartz.

- Startujący zawodnicy zostaną przywiezieni z mety w Gartz do Gryfina transportem organizatora. Odjazdy autokarów nastąpią po dekoracji w 2-3 turach – czytamy na stronie biegu. Fotorelacja znajdzie się na portalu egryfino.pl. O zawodach będzie można przeczytać też w kolejnym wydaniu gazety.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu